17:34 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1797
 • RUB88.6075
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  39

  Kuressaare mieste vietinė policija atsisakė taikyti Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl žalos kultūros paminklui

  VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Estijos Kuresaare miesto policija atsisakė iškelti bylą dėl paminklo sovietų piliečių, nužudytų fašistų okupacijos metu, išniekinimo, praneša Sputnik Estija.

  Policija grindžia savo atsisakymą tuo, kad incidentas "yra menkavertis".

  Anot Sputnik Estija su nuoroda į vietos žiniasklaidą, paminklas fašizmo aukoms buvo išterliotas raudonais dažais.

  Paminklo pakraštyje pasirodė susprogdinto miesto atvaizdas ir skaičiai 2019, o dešiniajame kampe liko nesuprantamas pranešimas.

  "Vietos policija reagavo į paminklo fašizmo aukoms išniekinimo signalą, tačiau atsisakė iškelti bylą pagal straipsnį dėl žalos kultūros paminklui. Pasak vyresniojo tyrėjo Hedi Vipi, kalbama apie "menkavertę" žalą, už tokį nusižengimą pagal Baudžiamojo kodekso 218 straipsnį gresia piniginė bauda", — sakoma pranešime.

  Kaip pažymi Sputnik Estija, Vipi nepaaiškino, kodėl paminklas fašizmo aukoms laikomas "menkaverčiu". Jos teigimu, jei ant paminklo būtų nupieštas fašistinis ženklas, galima būtų pagal 204 straipsnį iškelti bylą dėl žalos kultūros paminklui. Už šį nusikaltimą gresia iki penkerių metų kalėjimo.

  Straipsnyje paaiškinama, kad šiuo metu miesto teisėsaugos pareigūnai neturi informacijos apie tai, kas išdažė paminklą raudonais dažais.

  Dolomito paminklas buvo pastatytas 1965 metais Kuresarės tvirtovės teritorijoje, toje vietoje, kurioje palaidoti 215 sovietų piliečių, nužudytų fašistinės okupacijos metu. Visų jų vardai užrašyti ant paminklo, o rusų ir estų kalbomis parašyta "Gyvieji, atsiminkite".

  Pernai spalį Estijoje buvo išniekintas paminklas žuvusiems Antrojo pasaulinio karo metais. Tada nežinomi asmenys purkštuvu užpurškė paminklą Litseto kaime, Antslau apskrities apskrityje.

  Pernai kovą Lietuvoje buvo demontuotas Marijampolės rajone stovėjęs paminklas tarybiniams aktyvistams, kuriuos 1946 metais sušaudė "miško broliai". Prieš tai buvo skelbiama, kad Marijampolės rajone paminklas tarybiniams aktyvistams buvo išniekintas antrą kartą per mėnesį. Pirmąkart paminklas išniekintas vasario mėnesį. Ant paminklo piktadariai raudonais dažais išpaišė fašistų svastiką ir keturias penkiakampes žvaigždes.

  Balandžio pabaigoje netoli Vilniaus, Balsiuose, buvo išniekintas kryžius, ant jo užrašyti  necenzūriniai žodžiai ir nupiešta svastika.

  Dar šia tema

  Demontuotas paminklas tarybiniams aktyvistams
  Marijampolės rajone vėl išniekintas paminklas tarybiniams aktyvistams
  Rygoje išniekintas paminklas žuvusiems sovietų kareiviams
  Tegai:
  paminklas, fašizmas, Estija

  Svarbiausios temos