12:53 2020 Liepos 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1290
 • RUB80.8888
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  74

  Nuo metų pradžios "Eesti Energia" dažnai skelbia apie darbo vietų mažinimą elektrinėse ir kasyklose, o padėtis toliau tik blogėja

  VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Estijos energetikos koncernas "Eesti Energia" gali nusiųsti atostogų apie 1,3 tūkst. darbuotojų. Tiskslūs duomenys paaiškės birželio mėnesį, praneša leidinys "Severnoe poberežje".

  Elektros perdavimo linijas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Nuo metų pradžios bendrovė ne vieną kartą buvo skelbusi, kad ketina mažinti darbo vietų skaičių elektrinėse ir kasyklose, tačiau padėtis skalūnų energijos rinkoje toliau blogėja.

  Anot koncerno atstovų, dauguma Narvos elektrinių blokų negamina elektros energijos nuo vasario. Pažymima, kad iš 11 blokų šiuo metu veikia tik trys.

  Išmokų už anglies dioksido teršalus padidėjimas bei elektros energijos tiekimas iš Rusijos į Baltijos ir Šiaurės šalių rinkas kelia abejonių dėl skalūnų energetikos egzistavimo regione, rašo leidinys.

  Balandžio mėnesį Estijos elektrinės darbuotojai buvo nusiųsti atostogauti, o dabar atėjo kalnakasių eilė. Tokia situacija gali trukti iki 90 dienų per 12 mėnesių, o priverstinių atostogų metu atlyginimas sumažinamas iki minimumo — 540 eurų.

  "Planuodama tikslių priverstinių atostogų grafiką, "Eesti Energia" vadovaujasi rinkos padėtimi, ir jei ji gerės, priverstinės atostogos pasibaigs", — sako "Eesti Energia".

  Anot Narvos energetikų profsąjungos vadovo Andrejaus Zajcevo, aukščiausi pareigūnai nežino, kas vyksta Estijos ekonomikoje, ir po susitikimo nebuvo nieko pažadėta.

  "Paklausiau, kas tieks Estijai elektros energiją, jei skalūnų elektrinės visiškai nustos veikusios", — sako Zajcevas.

  Profesinės sąjungos atstovas nemano, kad premjero ketinimas kreiptis į Europos Sąjungą dėl neapmokestinamos Rusijos elektros energijos turės naudos. Jis mano, kad Estija turėtų ginti savo energijos rinką, kaip tai daro Lenkija.

  Zajcevas taip pat skeptiškai vertina socialinių reikalų ministro pasiūlymą perkvalifikuoti kalnakasius ir elektros inžinierius.

  Pasak Nepriklausomos kalnakasių ir elektros inžinierių profesinės sąjungos vadovės Marinos Lukjanovos, labai išaugusios taršos kvotos pakirto visą pramonę. Ji pažymi, kad šalies skalūnų energetika patiria rimtų sunkumų, todėl gali išnykti tūkstančiai darbo vietų.

  Kita vertus, Lukjanova netiki, kad kaltė tenka "Eesti Energia" vadovybei. O respublikos vadovybė tikisi pagerinti situaciją, aiškiai neatsakydama į klausimus.

  Gegužės mėnesį Estija ir Latvija sutiko nustatyti muitus Rusijos elektros energijai. Tikimasi, kad jie įsigalios šių metų rudenį.

  Šiuo metu Rusijos elektros energija į Estijos rinką patenka per Lietuvą, jos kaina yra beveik per pusę mažesnė nei Estijos kompanijos "Eesti Energia" kainos. Šio skirtumo priežastis — Estijoje mokami mokesčiai.

  Anksčiau Lietuva priėmė įstatymą, pagal kurį, paleidus Astravo AE, nutraukiama Baltarusijos ir Lietuvos elektros energijos prekyba. Baltijos šalys, nepaisant pasirengimo atsijungti nuo Rusijos elektros tinklų artimiausioje ateityje, nepajėgios išgyventi be Rusijos elektros energijos, kuri šiuo metu tiekiama per Latviją.

  Balandžio pabaigoje "Sputnik Lietuva" pranešė, kad Lietuva daugiau nei dvigubai padidino elektros energijos iš Rusijos tiekimo apimtis. Kaip jau minėta, elektros energijos eksporto augimą lemia didelės kainos "Nord Pool" rinkoje ir efektyvių techninių sprendimų įgyvendinimas Rusijoje.

  Dar šia tema

  Kaliningrado sritis atsijungė nuo Baltijos šalių energetikos sistemos
  Tegai:
  elektros energija, Rusija, Estija

  Svarbiausios temos