08:16 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  52

  Rusijos šiaurės vakarų dalyje pradės veikti aukštosiomis technologijomis paremta ir efektyviai energiją naudojanti įmonė suskystintų dujų gamybai, Estijos investicijos sudarė dešimtis milijonų eurų

  VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Ketvirtadienį, birželio 6 dieną, Estijos dujų įmonė AS "Elme Messer Gaas" pasirašė suskystintų dujų gamybos įmonės statybų sutartį Pskovo regione, Moglino specialiojoje ekonominėje zonoje, paskelbė ERR.

  Projekto investicijos sudarys 27 mln. eurų.

  Iš Rusijos pusės susitarimą pasirašė Pskovo regiono administracijos ir Moglino SEZ atstovai.

  "Tai yra aukštųjų technologijų, efektyvią energiją naudojanti gamykla, kurios pajėgumas yra daugiau kaip 90 tūkst. tonų per metus šiaurės vakarų Rusijoje. Jie gamins suskystintą techninį ir medicininį deguonį, taip pat azotą ir argoną", — sakė "Elme Messer Gaas" valdybos narys Igoris Bermanas.

  Atidaryti gamyklą numatoma 2021 metų gruodžio mėnesį. Potencialios produktų tiekimo rinkos yra vadinamos šiaurės vakarų ir Rusijos, Baltarusijos ir ES šalių centru.

  "Elme Messer Gaas" AS yra Estijos dujų bendrovė, kurią sukūrė "BLRT Grupp AS" (Estija) ir "Messer Group" (Vokietija). Jai atstovaujama visose Baltijos šalyse, Rusijoje (Kaliningrado srityje) ir Ukrainoje. Įmonė siūlo dujas daugiausia pramonės įmonėms, mokslo ir medicinos įstaigoms.

  Kaip pranešė Sputnik Estija, 2018 metų kovo mėnesį Estijos dujų bendrovė "Eesti Gaas" pasirašė sutartį su didžiausia Baltijos jūros laivybos kompanija "Tallink Grupp", pagal kurią "Eesti Gaas" per ateinančius penkerius metus aprūpins laivą "Megastar", kursuojantį tarp Talino ir Helsinkio, Rusijos suskystintomis gamtinėmis dujomis (SGD) .

  "Eesti Gaas" duomenimis, 2017 metais į laivą "Megastar" buvo pakrautos 675 puspriekabės su Rusijos suskystintomis gamtinėmis dujomis, iš viso 12,312 tonų (169,5 GWh). Suskystintos dujos daugiausia buvo pristatomos 350 kilometrų atstumu nuo Pskovo, be to, iš Suomijos ir Lenkijos.

  "Tallink" valdybos pirmininkas Janekas Stalmasteris sakė, kad daugiau nei metus trukęs bendradarbiavimas leido įsitikinti, kad Rusijos SGD yra patikimos ir aukštos kokybės, todėl bendrovė nusprendė didinti tiekiamą dujų kiekį.

  Dar šia tema

  "Gazprom" paskelbė tikėtiną dujų kainą kaimyninėms šalims
  Iš JAV į Lietuvą importuotos dujos įsigytos paušktynui Latvijoje
  Europos dujos kainavo Ukrainai keturis kartus brangiau nei Rusijos
  Ekonomistas: tik Rusijos dujos išgelbės Lietuvos koncerną "Achema" nuo žlugimo
  Estija pateko į šalių su švariausiu oru reitingo penketuką
  Tegai:
  investicijos, Estija, gamyba, dujos, įmonės, energija, technologijos, Rusija

  Svarbiausios temos