22:59 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  105

  Beveik penkiasdešimt NATO laivų ir daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių dalyvaus didelio masto NATO karinio jūrų laivyno pratybose "BALTOPS 2019"

  VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Desantinės operacijos, oro gynybos operacijų plėtra ir kova su potencialaus priešo viršvandeninėmis ir povandeninėmis pajėgomis prie Rusijos sienų bus pagrindiniai NATO karinio jūrų laivyno pratybų "BALTOPS 2019" uždaviniai, kurie vyks birželio 9-21 dienomis Baltijos jūroje, rašo Sputnik Estija

  Baltijos jūra pilna NATO karių

  Anot leidinio "Stolica", birželio 6 dieną, ketvirtadienį, 50-ties NATO laivų grupė, tame tarpe ir desantiniai laivai BMC JAV "Fort McHenry" su jūrų pėstininkais denyje, atvyko į Baltijos jūrą per Danijos Didžiojo Belto sąsiaurį ir per Vokietijos Kylio kanalą.

  "BALTOPS 2019" pratybose dalyvaus 18 NATO valstybių narių, tame tarpe ir Estija, taip pat bloko partneriai. Pratybų mastas — 12 000 karių, 44 karo laivai, 40 lėktuvų ir sraigtasparnių. "BALTOPS 2019" vyks vadovaujant JAV karinio jūrų laivyno 2-osios operacijos laivyno komandai, pagal Vašingtono įsakymą.

  Pratyboms bus tiesiogiai vadovaujama iš Amerikos būstinės laivo "Mount Whitney", kuris gegužės mėnesio pabaigoje atvyko į Baltijos jūrą. "BALTOPS 2019" planuojama vykdyti desantines operacijas, plėtoti oro gynybos operacijas ir kovoti su potencialaus priešo viršvandeninėmis ir povandeninėmis pajėgomis prie Rusijos sienų.

  Anksčiau buvo pranešta, kad nuo balandžio mėnesio Baltijos jūroje jau randasi NATO pirmosios nuolatinės jūrų grupės laivai, kuriuose yra JAV karinio jūrų laivyno laivas "Gravely", aprūpintas "Tomahawk" kruizinėmis raketomis, Britų karališkasis "Westminster Navy", taip pat ispanų, turkų ir lenkų fregatos.

  Rusija visada budri

  "Svečių" veiksmus atidžiai stebi Rusijos Baltijos laivyno pajėgos. Baltijos jūros vandenyse išdėstytos smogiamųjų laivų grupės budėjimo režime, pakrančių raketų kompleksai "Bastion" ir "Bal", taip pat jūros aviacijos lėktuvai.

  Pastaraisiais metais Baltijos šalyse matomas precedento neturintis JAV ir NATO karinės veiklos augimas. Vakaruose tai paaiškinama kaip būtinybė sulaikyti "Rusijos grėsmę" po Krymo prisijungimo prie Rusijos.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija niekada nepuls jokios NATO šalies. Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO gerai žino, kad Maskva neketina pulti, bet naudojasi proga dislokuoti kuo daugiau įrangos ir batalionų prie Rusijos sienų.

  Dar šia tema

  NATO priims naują karinę strategiją dėl "Rusijos branduolinės grėsmės"
  Juodojoje jūroje prasidėjo bendros Ukrainos ir NATO karinės pratybos
  Amerikos laivas įplaukė į Baltijos jūrą
  Tegai:
  karinės pratybos, laivas, NATO

  Svarbiausios temos