18:37 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  165

  Visų pirma, kalbama apie tokių didelių įmonių, kaip "Evrochim", "Uralkalij", "Akron" ir kitų, produkciją

  VILNIUS, birželio 8 — Sputnik. Netolimoje ateityje visos Rusijoje pagamintos sausosios trąšos bus siunčiamos eksportui per Rusijos Ust Lugos uostą Leningrado srityje, o ne per Lietuvos, Latvijos ir Estijos uostus.

  Apie tai, kaip praneša portalas "Rubaltic", Sankt Peterburgo tarptautiniame ekonomikos forume pareiškė specialusis prezidento atstovas aplinkosaugos, ekologijos ir transporto klausimais Sergejus Ivanovas.

  Pasak jo, bendrovė "Evrochim" šiuo metu stato didžiulį terminalą Ust Lugoje. Taigi, netrukus visos sausosios trąšos iš šio gamintojo, taip pat iš "Uralkalij", "Akron" ir kitų įmonių, bus išvežamos per uostą Leningrado srityje, o ne per Baltijos šalių jūrų uostus.

  Per pastaruosius kelerius metus Rusija aktyviai užsiima jūrų uostų plėtra, ypač vakariniuose šalies regionuose, tai leis jai eksportuoti ir importuoti prekes be tranzito paslaugų iš Baltijos šalių. Trijose Baltijos šalyse jau ne kartą buvo išreikštas susirūpinimas dėl to, nes Rusijos uosto infrastruktūros plėtra atima iš Latvijos, Lietuvos ir Estijos ekonomikos reikšmingas pajamas iš tranzito.

  Gegužės pabaigoje Rusijos laikraštis "Kommersant" pranešė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pritarė projektui dėl giliavandenio jūrų uosto statybos Kaliningrado srityje. Uosto statybos klausimas svarstomas jau beveik 20 metų. Numatoma, kad jūrų uostas gali būti pastatytas Kaliningrado srities Jantarnyj miestelyje.

  Po tokio paskelbimo net Lenkijos žiniasklaida sunerimo. Visų pirma, Lenkijos portalas "Rynek Infrastruktury" pažymėjo, kad toks Rusijos projektas gali pakeisti jėgų pusiausvyrą Baltijos šalyse ir rimtai konkuruoti su Gdansku ir Klaipėda.

  Dar šia tema

  Klaipėdos uostas aplenkė Rygos, Talino ir Kaliningrado uostus pagal konteinerių krovą
  Neregėti nuostoliai: JAV technologijos uždraustos Rusijos SGD rinkoje
  Putinas pritarė Kaliningrado srities uosto statybai, rašo žiniasklaida
  Ekspertas: Lietuvos uostų pajėgumų nepakanka Kinijos verslui
  Tegai:
  uostas, Rusija, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos