20:28 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  "Lietuvos geležinkeliai" ir išardyti bėgiai į Latviją (16)
  55

  Ruožo iš Mažeikių į Rengę atstatymas turi svarbią tiek ekonominę, tiek politinę reikšmę ― tai matomas ženklas, jog gerėja Lietuvos ir Lenkijos santykiai

  VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. "Lietuvos geležinkeliams" pradėjus atstatyti prieš dešimtmetį išardytą geležinkelio liniją iš Mažeikių į Rengę, vakar Mažeikiuose susitiko Lietuvos susisiekimo ministras Rokas Masiulis, Latvijos transporto ministras Talis Linkaits ir Lenkijos infrastruktūros ministras Andrzej Adamczyk, praneša bendrovės spaudos tarnyba.

  Kartu su "Lietuvos geležinkelių" ir "ORLEN Lietuvos" vadovais ministrai apžiūrėjo atstatymo darbus.

  "Susitikimas itin simbolinis. Praeityje lieka nesutarimai ir konfliktai tarp kaimynių. Mes pradėjome naują santykių etapą, kurio pagrindas ― pasitikėjimas ir bendradarbiavimas", ― sakė susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

  Pasak "Lietuvos geležinkelių" generalinio direktoriaus Manto Bartuškos, šio ruožo reikšmė Lietuvos santykiams su kaimynais yra gerokai didesnė, nei tik geležinkelio kelias.

  "Rengės ruožas "Lietuvos geležinkeliams" ir visai šaliai yra labai svarbus. Tą patvirtina ir šiandienos Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos ministrų vizitas. Džiaugiuosi, jog svečiams jau galime pristatyti vykstančius konkrečius darbus ir patvirtinti savo įsipareigojimą ruožą atstatyti iki šių metų pabaigos", ― sako Bartuška.

  PKN ORLEN prezidentas Danielis Obajtekas teigia, jog ruožo iš Mažeikių į Rengę atstatymas turi svarbią tiek ekonominę, tiek politinę reikšmę ― tai matomas ženklas, jog gerėja Lietuvos ir Lenkijos santykiai.

  "Lietuvos geležinkeliai" siekia, kad eismas Rengės ruožu būtų atstatytas per trumpiausią įmanomą laiką, kokybiškai ir už geriausią kainą. Pirkimuose užtikrinus konkurenciją, kainą, palyginti su prieš keletą metų darytais skaičiavimais, pavyko sumažinti kone dvigubai.

  Projekto darbų apimtyje bus atstatytas 19 kilometrų ilgio geležinkelių ruožas, suremontuotos arba atstatytos penkios pervažos, šeši tiltai, trys pralaidos, įrengtas arba atstatytas eismo valdymo sistemų ir susijusių ryšių bei elektros sistemų veikimas, atlikti kiti darbai.

  Darbai yra atliekami trimis etapais ― per pirmąjį buvo parengtas ir suderintas projektas, antrojo etapo metu bus atstatytos iki tinkamos eismo atnaujinimui viršutinės kelio konstrukcijos, o trečiasis etapas bus skirtas baigiamiesiems darbams.

  Maža Lietuvos išdaiga: kas atlygins nuostolius už išardytus bėgius >>

  Keliu į Rengę produkciją į Latviją gabendavo Lenkijos naftos koncerno "Orlen" valdoma Mažeikių naftos perdirbimo bendrovė "Orlen Lietuva".

  Anksčiau Europos Komisija skyrė 28 milijonų eurų baudą už 2008 metais išardytą geležinkelio linijos su Latvija ruožą. Lietuva taip pat buvo įpareigota atstatyti kelią.

  Ruožą iš Mažeikių į Rengę Latvijoje, pagal su Europos Komisija suderintą veiksmų planą, "Lietuvos geležinkeliai" planuoja atstatyti iki 2019 metų pabaigos.

  Temos:
  "Lietuvos geležinkeliai" ir išardyti bėgiai į Latviją (16)

  Dar šia tema

  "Lietuvos geležinkeliai" detaliai išnagrinės EK sprendimą dėl Rengės ruožo
  "Lietuvos geležinkeliai" pradėjo atstatinėti Rengės geležinkelio ruožą
  Lietuva žada atstatyti eismą Rengės geležinkelio ruožu
  Lietuva daugiau nelaiko "skandalingo" Rengės ruožo strateginiu
  Tegai:
  Lenkija, Lietuva, Mažeikiai

  Svarbiausios temos