07:28 2019 Gruodžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  Pinigų plovimas, archyvinė nuotrauka

  Pinigų plovimo tinklas: juo naudojosi ir ugniagesių automobilius montuojanti bendrovė

  © CC0 / pixabay
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  54

  FNTT kartu su Generaline prokuratūra atskleidė dvidešimties asmenų organizuotą grupę, kuri vengė mokėti mokesčius ir vertėsi pinigų plovimu

  VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus Antonio Mikulskio susitikimo metu FNTT vadovas ministrui pateikė informaciją dėl išaiškintos didelio masto pinigų plovimo schemos, praneša Vidaus reikalų ministerija.

  FNTT kartu su Generaline prokuratūra atskleidė dvidešimties asmenų organizuotą grupę, kuri vengė mokėti mokesčius ir vertėsi pinigų plovimu. Pirminiais duomenimis, pasinaudojant Lietuvoje, Estijoje ir Jungtinėje Karalystėje registruotomis bendrovėmis nusikalstamu būdu galėjo būti legalizuota daugiau kaip 7 mln. eurų. 

  Operacijos Lietuvoje metu FNTT tyrėjai atliko 52 kratas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Mažeikiuose. Buvo rasti ir paimti tyrimui reikšmingi dokumentai, juodraštiniai užrašai, kompiuteriai, skaitmeninės duomenų laikmenos. Atliekant vieną iš kratų buvo rastas nelegaliai laikytas dujinis šaunamasis ginklas. Laikinai sulaikyta 20 asmenų, kurie, kaip įtariama, dalyvavo organizuotos grupės veikloje. Dviem organizuotos grupės nariams teismas skyrė suėmimą. 

  Tyrimo metu į FNTT tyrėjų akiratį pakliuvo ir viena Vilniuje registruota bendrovė, kuri užsiima priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo priemonių gamyba bei prekyba. Įtariama, kad vien ši ugniagesiams ir urėdijoms transporto priemones parduodanti ir montuojanti bendrovė galėjo fiktyviais sandoriais į Estijos bendrovę neteisėtai gauti apie 1 mln. eurų. Pažymėtina, kad ši buvusiam ugniagesiui priklausanti bendrovė dalyvavo viešųjų pirkimų konkursuose. 

  Kauniečiai įtariami iš Palangos viešbučio pasisavinę daugiau kaip 400 tūkst. eurų>>

  Tyrimo duomenimis, milijoninėmis grynųjų pinigų sumomis galėjo naudotis Lietuvoje veikiančios bendrovės, kurios buvo įtrauktos į mokesčių vengimo sistemą. Lietuvoje esančių bendrovių vadovai atlikdavo pavedimus į organizuotos grupės narių turimas bendroves, o atitinkama grynųjų pinigų suma buvo perduodama, kaip įtariama, mokesčius mokėti vengiantiems verslininkams. 

  Tokia pinigų plovimo schema galėjo naudotis itin pelningai skirtingose verslo srityse veikiančios Lietuvos bendrovės, tarp kurių yra naftos produktų, šaldytų maisto produktų prekyba, reklamos ir kompiuterių paslaugomis besiverčiančios bendrovės.

  "Tai vienas iš sudėtingesnių tarptautinio masto tyrimų, kurį atskleidė FNTT tyrėjai. Pinigų plovimo schema veikė net penkiose valstybėse, tačiau būtent Lietuvos FNTT tyrėjai pademonstravo savo profesionalumą ir kruopščiai surinko bei atskleidė painų nusikalstamą mechanizmą. Be abejo, labai padėjo tai, kad buvo bendradarbiaujama su Europolu, kuris padėjo susisiekti su kitomis užsienio valstybėmis, tačiau svarbiausią darbą atliko mūsų tyrėjai", — teigė FNTT direktorius Antonis Mikulskis.

  Atlikdami būtinus procesinius veiksmus, FNTT tyrėjai užblokavo organizuotos grupės narių valdomas banko sąskaitos Estijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje. Laikinai paskirto nuosavybės teisių į įtariamųjų nekilnojamąjį turtą ir banke esančias lėšas apribojimo suma siekia beveik 2 mln. eurų. 

  Dar šia tema

  Lietuva pateko į aktyviausių kovotojų su pinigų plovimu trejetuką
  Rusijos pilietis kaltinamas pinigų plovimu Latvijoje
  "Swedbank" vadovė atleidžiama iš pareigų skandalo su pinigų plovimu fone
  FNTT aiškinasi milijonines sumas siekiančias nelegalias taksi pajamas
  Tegai:
  pinigų plovimas, Generalinė prokuratūra, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)

  Svarbiausios temos