04:49 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  47

  Estijos vyriausybė šauktinių kariuomenei vadovauti paskyrė pernai išgarsėjusį pulkininką, kuris žadėjo "nugalėti Rusiją" kare

  VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Estijos vyriausybė patvirtino pulkininko Riho Ühtegi kandidatūrą šauktinių kariuomenės "Kaitseliidu" ("Gynybos sąjunga") vado pareigoms eiti. Apie tai pranešė Estijos vyriausybės spaudos tarnyba.

  "Savanoriškos karinės organizacijos vadovo pozicija reikalauja daugiau pareigūno pastangų nei tradicinio karinio vieneto vadovavimo atveju, ir esu įsitikinęs, kad pulkininkas Riho Ühtegi toliau plėtos "Kiteselit" nuosekliai, subalansuotai ir profesionaliai", — sakė Estijos gynybos ministerijos atstovas Jüri Luika.

  Ühtegi pradės eiti pareigas liepos 19 dieną.

  "Kiteselit" yra savanoriška karinė grupė, kuri kartu su ginkluotosiomis pajėgomis yra Gynybos ministerijos dalis. "Kiteselit" padaliniai veikia 15 apskričių, o bendras jų skaičius yra apie 20 tūkst. žmonių.

  Šis karinis formavimas reguliariai dalyvauja šalies ir tarptautinėse pratybose, taip pat vykdo savo pratimus ir organizuoja mokymus įvairiose valstybės srityse.

  Ühtegi yra vienas iš "Kiteselit" įkūrėjų, būtent čia 1991 metais prasidėjo jo kaip karininko karjera.

  Karo žvalgyboje jis tarnavo daugiau nei dešimt metų, du kartus dalyvavo NATO operacijose Afganistane, dirbo karo atašė Gruzijoje. Nuo 2012 metų jis vadovavo specialiųjų operacijų padaliniams.

  Pulkininkas išgarsėjo praėjusią vasarą, kai paskelbė apie karinio konflikto su Rusija galimybę ir atskleidė, kaip jis "nugalės" Rusijos kariuomenę. Pasak jo, Rusijai sutramdyti reikalingas ne tik kariuomenės, bet ir visų estų dalyvavimas.

  Vakarų politikai, dažniausiai iš Baltijos šalių ir Lenkijos, nuolat kalba apie "Rusijos grėsmę". Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija neketina nieko pulti. Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO gerai žino, kad Maskva neturi agresyvių planų, tačiau Aljansas naudojasi proga, siekdamas dislokuoti daugiau karinės įrangos ir batalionų prie Rusijos sienų.

  Dar šia tema

  Vokietija pasiūlė Baltijos šalių ir Lenkijos "apsaugos" nuo Rusijos metodą
  Ekspertai įspėjo apie branduolinio saugumo krizę pasaulyje
  Rusijos URM vadovo pavaduotojas: NATO primeta dirbtinę karinę-politinę darbotvarkę
  Tegai:
  Rusija, Estija

  Svarbiausios temos