08:08 2019 Spalio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1113
 • RUB71.1371
  Lėktuvas AN-30B, archyvinė nuotrauka

  Rusijos kariai penkias dienas skraidys virš Latvijos

  © Flickr/José Luis Celada Euba
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  39 0 0

  Birželio 17-21 dienomis Rusijos An-30B stebėjimo orlaiviai skraidys virš Latvijos teritorijos pagal atviro dangaus susitarimą

  VILNIUS, birželio 17 — Sputnik. Rusijos stebėtojai kartu su kolegomis iš Baltarusijos atliks AN-30B skrydį virš Latvijos teritorijos pagal atviro dangaus sutartį birželio 17-21 dienomis, rašoma Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų laikraštyje "Red Star".

  Rusijos stebėjimo komisija atliks skrydį pagal Latvijos nustatytą maršrutą, o vietiniai specialistai stebės stebėjimo įrangos naudojimo tvarką ir sutarčių nuostatų laikymąsi.

  Patikrinimas vyks nuo birželio 17 iki birželio 21 dienos. Maksimalus skrydžio diapazonas bus 800 kilometrų.

  Taip pat bus atlikta bendra Turkijos ir Norvegijos misija, per kurią bus atliktas stebimasis skrydis per Rusijos teritoriją Turkijos stebėjimo orlaiviu CASA CN-235 iš Kubinkos aerodromo.

  Anksčiau, nuo gegužės 13 iki 17 dienos, Latvijos ir Vokietijos ginkluotųjų pajėgų atstovai per Rusijos ir Baltarusijos teritorijas vykdė bendrą stebimąjį skrydį Saab 340 AEW lėktuvu.

  Atviro dangaus sutartį pasirašė 27 Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) narės 1992 metais Helsinkyje. Šiuo metu sutarties dalyvės yra 34 valstybės.

  Sutartyje numatyta galimybė vykdyti stebėjimo skrydžius ir fotografuoti valstybių narių teritorijose, kad būtų galima gauti informacijos apie ginkluotąsias pajėgas, karines priemones ir karines operacijas.

  Sutarties tikslas — skatinti valstybių pasitikėjimą stiprinant karinės veiklos kontrolės mechanizmus ir laikytis esamų ginklų kontrolės sutarčių.

  Dar šia tema

  JAV orlaivis stebėjo Rusijos sieną Lietuvos oro erdvėje
  JAV bepilotis orlaivis atliko žvalgybą Kaliningrado srities pasienyje
  Estija pareiškė, kad Rusijos orlaivis pažeidė jos oro erdvę
  Tegai:
  susitarimas, orlaivis, Latvija, Rusija

  Svarbiausios temos