01:10 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  69

  Anksčiau suskilo šalies frakcija "Santarvė", iš jos buvo pašalinti keturi deputatai, kurie atsisakė palaikyti Sandriso Bergmanio kandidatūrą į Rygos viceprezidento postą ir Olego Burovo — į Rygos uosto valdybą

  VILNIUS, birželio 17 — Sputnik. Rygos vicemeras Olegas Burovas mano, kad Rygoje prasidėjo politinė ir ekonominė krizė dėl koalicijos skilimo Rygos miesto taryboje, praneša Ria Novosti.

  Anksčiau suskilo šalies frakcija "Soglasije", iš jos buvo pašalinti keturi deputatai, kurie atsisakė palaikyti Sandriso Bergmanio kandidatūrą į Rygos viceprezidento postą ir Olego Burovo — į Rygos uosto valdybą.

  Vėliau Vadimas Baranikas, Aleksejus Roslikovas, Valerijus Petrovas ir Vitalijus Dubovas sukūrė savo "Nepriklausomų deputatų frakciją". Dėl to koalicija "Santarvė" ir "Garbė tarnauti Rygai" prarado daugumą Rygos miesto taryboje.

  "Jei kalbame apie politinę situaciją, tai ne paslaptis, kad keturi deputatai paliko "Santarvės" frakciją. Nenoriu jų analizuoti ir spėlioti, kaip jie balsuos, bet aišku, kad santykiai tarp "Santarvės" ir jo buvusių narių yra labai komplikuoti, todėl šiandien turime oficialią mažumą", — pirmadienį žurnalistams sakė Burovas.

  Jis taip pranešė, kad dėl dabartinės padėties ir sumažėjusio miesto finansavimo valstybės sostinę ištiko krizė.

  "Taip, tai politinė krizė, taip pat tai yra ekonominės situacijos krizė, nes šiais metais rimta padėtis yra ne tik Rygoje, bet ir visose savivaldybėse. Mes, kaip ir jos, gavome daug mažiau paramos iš valstybės", — sakė Burovas.

  Anksčiau Rygos miesto tarybos opozicijos frakcijos sutiko sušaukti neeilinį posėdį, kuriame būtų pasiūlyta nepasitikėti Rygos meru Dainiu Turlaisu. Šį sprendimą priėmė opozicija po pokalbio su Turlaisu, per kurį jis išreiškė savo puoselėjamą Dūmos ateities viziją. Norint sušaukti neeilinį posėdį, reikia 20 deputatų parašų. Gavus paraišką, per dvi savaites turėtų būti sušauktas neeilinis posėdis dėl merų atleidimo iš pareigų. Kitas Rygos miesto tarybos posėdis numatytas birželio 20 dieną.

  Rugpjūčio 30 dieną Rygos meru išrinktas buvo Turlaisas, o buvęs miesto vadovas Nilas Ušakovas — Europos Parlamento nariu. Turlaisas atstovauja partijai "Garbė tarnauti Rygai", kuri yra valdančiosios koalicijos miesto taryboje dalis. Koaliciją sudaro dvi partijos: "Garbė tarnauti Rygai" ir "Santarvė", kuri remia rusakalbius gyventojus, o jos vadovas yra Ušakovas.

  Dar šia tema

  Lietuva, Lenkija ir Latvija ketina ginti vežėjų interesus
  Estija ir Latvija susitarė dėl elektros energijos iš Rusijos mokesčių
  Tegai:
  ekonomikos krizė, politinė krizė, Ryga, Latvija

  Svarbiausios temos