05:14 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  78

  Dažniausiai nedeklaruotas dujų talpas (paprastai 1 – 2 talpyklas) iš Baltarusijos ar Rusijos teritorijų mėginama įvežti krovininiais vilkikais

  VILNIUS, birželio 17 — Sputnik. Nuo birželio pradžios muitinės pareigūnai fiksavo jau 11 atvejų, kai į Lietuvą iš Baltarusijos ar Rusijos nelegaliai mėginama įvežti freoną, rašoma Muitinės pranešime žiniasklaidai.

  Iš viso sulaikyta beveik 1200 talpyklų, kurių vertė — beveik 50 tūkst. eurų. Pareigūnai tai vadina "sezonine" kontrabanda, kuri kasmet suaktyvėja vasaros metu. 

  Dažniausiai nedeklaruotas dujų talpas (paprastai 1 – 2 talpyklas) iš Baltarusijos ar Rusijos teritorijų mėgina įvežti krovininių vilkikų vairuotojai. 

  Tipiškas tokių mėginimų pavyzdys, praėjusį penktadienį, birželio 14 dieną, Medininkų kelio poste sulaikyti du nelegalaus freono kroviniai. Abiem atvejais po vieną 11, 3 kg dujų balioną nedeklaravę gabeno Baltarusijos piliečiai, vairavę krovininius "Volvo" automobilius. 

  Panašūs mėginimai fiksuoti ir ketvirtadienį, birželio 13 dieną, kai Medininkuose sulaikyti irgi Baltarusijos piliečių, vairavusių vilkikus "Scania" ir "Man", slapta vežti freonu užpildyti dujų balionai (po du vienetus). 

  Iš viso, nuo birželio pradžios, užfiksuota jau 11 mėginimų nelegaliai įvežti mažesnį ar didesnį kiekį dujų. Didžiausias pažeidimas nustatytas Vilniaus Savanorių krovinių poste, kur muitinės pareigūnai sulaikė net 1150 freonu užpildytų dujų talpyklų, kurias mėginta įvežti negavus importo leidimo. Jų vertė — 49 207 Eur. 

  Muitinės pareigūnų toks "dujininkų" suaktyvėjimas nestebina, pasak jų, su freono kontrabanda susiduriama kiekvienos vasaros metu. 

  Nelegaliai įvežtos dujų talpyklos vėliau būna parduodamos šešėlinėje rinkoje. Tokį kontrabandininkų suaktyvėjimą lemia kaina — iš Baltarusijos ar Rusijos atvežtos talpyklos Europos Sąjungoje jau kainuoja 6 ar net 8 kartus daugiau.

   

  Dar šia tema

  Saldumynai su tabako prieskoniu: tarp dėžių su tortais - cigarečių kontrabanda
  Su kontrabanda įkliuvęs ukrainietis tikėjosi atsipirkti bauda
  Kaip Lietuvos muitininkai mikroautobusą su kontrabanda vaikėsi
  Tegai:
  vairuotojai, vilkikas, dujos

  Svarbiausios temos