07:12 2019 Spalio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1113
 • RUB71.1371
  Įvairių šalių pasai, archyvinė nuotrauka

  Rusija palengvina daugkartinių turistinių vizų išdavimo Estijos piliečiams tvarką

  © Sputnik/ Андрей Богданов
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  28 0 0

  Anot Rusijos Federalinės statistikos tarnybos, pirmaisiais šių metų mėnesiais Estija pateko į pasaulio šalių, kurių piliečiai ir gyventojai aktyviai lankėsi Rusijoje, dešimtuką

  VILNIUS, birželio 19 — Sputnik.  Rusijos ambasada Estijoje pranešė apie teigiamus pokyčius turizmo vizų išdavimo Estijos Respublikos piliečiams srityje.

  Nuo šių metų liepos 8 dienos Rusijos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos Estijos piliečiams išduos daugkartines turistines vizas iki šešių mėnesių, "jei jie patvirtins, kad organizacija yra įtraukta į Vieningą federalinį kelionių organizatorių registrą", rašoma ambasados pranešime žiniasklaidai.

  Rusijos ambasada išreiškė viltį, kad sprendimas turės teigiamą poveikį turizmo ir kaimyninių šalių piliečių ryšių plėtrai.

  Ambasada taip pat informavo, kad dabar bus lengviau ir pigiau išduoti turistinę vizą į Rusiją.

  Anot Rusijos Federalinės statistikos tarnybos, pirmaisiais šių metų mėnesiais Estija pateko į pasaulio šalių, kurių piliečiai ir gyventojai aktyviai lankėsi Rusijoje, dešimtuką. Ji užima 9 vietą.

  2019 metais turistinės kelionės iš ES šalių į Rusiją padažnėjo, iš Estijos padidėjo 8 proc. (96 tūkst. apsilankymų), Prancūzijos — 6 proc. (34 tūkst.) ir Italijos — 7 proc. (29 tūkst).

  Taip pat, iš Suomijos išvykusių į tolimesnes keliones skaičius sumažėjo 7 proc. iki 190 tūkst., iš Lenkijos — 5 proc.

  Pirmuosius tris 2019 metų mėnesius Rusijoje augančių užsienio turistų skaičiaus lyderiai buvo Kinija su 252 tūkst. žmonių atvykimų ir išvykimų (+36 tūkst. kelionių, +17 proc., palyginti su 2018 metais (+30 tūkst. 88 proc.).

  2019 m. Balandžio mėn. Europos Parlamentas balsų dauguma patvirtino Briuselio pasiūlymus įvesti naujas vizų išdavimo į ES šalis taisykles ir padidinti jų kainą 20 eurų.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Baltijos valstybės pateko į šalių, kurias rusai dažniausiai aplankė 2018 metais, reitingą. Lietuva užėmė 19-ąją vietą (498 tūkstančiai keliautojų). Estija šiame sąraše užėmė 7-ąją vietą (1,333 milijono kelionių), o Latvija — 25-ąją (323 tūkstančiai).

  Norintiems įvažiuoti į Rusijos Federaciją Lietuvos piliečiams reikalinga viza, dėl kurios gavimo būtina laiku kreiptis į Rusijos Ambasados konsulinį skyrių Lietuvoje arba į Rusijos Generalinį konsulatą Klaipėdoje. Turistinės vienkartinės vizos į Rusiją kaina 87 eurai, jei įforminama per aštuonias dienas, per 7 dienas — 90 eurų, per tris dienas — 126 eurai.

  Dar šia tema

  Turkijoje tikimasi 2019 metais panaikinti vizų režimą su Rusija
  Lietuviams bus išduodamos elektroninės vizos į Kaliningradą
  Valstybinės vizos — per privačias įmones
  Tegai:
  Estija, viza, Rusija

  Svarbiausios temos