00:07 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Šiltuoju metų laiku dujų srautai Latvijos kryptimi padidėja dėl sezoniškai mažesnių kainų ir galimybės dujas kaupti Inčukalnio požeminėje dujų saugykloje

  VILNIUS, birželio 20 — Sputnik. Gamtinių dujų srautas į Latviją antrąją birželio savaitę viršijo dujų suvartojimo Lietuvoje ir tranzito iš Rusijos į Kaliningradą per Lietuvą srautus, praneša Lietuvos gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorius "Amber Grid".

  Per minėtą savaitę per Lietuvą į Latviją ir Estiją vidutiniškai buvo transportuojama 56,5 gigavatvalandės (GWh) gamtinių dujų per parą, importuojant dujas daugiausiai per Klaipėdos SGD terminalą. Tai beveik tris kartus daugiau nei pernai tuo pačiu metu, kai į kitas Baltijos šalis vidutiniškai buvo transportuojama 19,3 GWh gamtinių dujų per parą.

  "Amber Grid" duomenimis, rinkos dalyvių pateikti gamtinių dujų transportavimo užsakymai rodo, kad panaši dujų srautų situacija turėtų išlikti visą vasaros sezoną.

  Šiltuoju metų laiku dujų srautai Latvijos kryptimi padidėja dėl sezoniškai mažesnių kainų ir galimybės dujas kaupti Latvijos Inčukalnio požeminėje dujų saugykloje. Taip pat, didėjant SGD konkurencingumui, palankiomis dujų kainomis naudojasi Latvijos bei Estijos vartotojai, todėl dujos vis dažniau nukreipiamos šiaurės kryptimi.

  Tai, jog Lietuvos vartotojams atskirais periodais vis patraukliau naudoti dujas, gaunamas per Klaipėdos SGD terminalą, liudija ir šių metų gegužės mėnesio gamtinių dujų tiekimo duomenys. Jie rodo, kad 1,7 teravatvalandės (TWh) arba 95 proc. gamtinių dujų, importuotų į Lietuvą, buvo patiekta per Klaipėdos SGD terminalą. Tai penktadaliu daugiau nei pernai gegužę, kai per SGD terminalą į sistemą buvo patiekta 1,4 TWh arba 74 proc. visų įleistų gamtinių dujų. Likusi dalis — 0,09 TWh arba 5 proc. gamtinių dujų — paskutinį šių metų pavasario mėnesį buvo patiekta dujotiekiu iš Baltarusijos.

  Dar šia tema

  JAV ir Azijos prekybinis karas galėtų būti naudingas eurui
  Danija atsakė į "Gazprom" žodžius dėl "Nord Stream-2" statybų sulaikymo
  Ukrainos prezidentas Rusijos dujų tranzitą pavadino Europos saugumo garantija
  Tegai:
  Latvija, Estija, Lietuva

  Svarbiausios temos