03:07 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  81

  Juris Ratas papasakojo apie tai, ar valstybė sumažins akcizo mokestį alkoholiui, jei kaimyninės šalys mano, kad tokio žingsnio reikia imtis dėl žemos alkoholio kainos Estijoje

  VILNIUS, birželio 20 — Sputnik. Estijos valdžia nepradės nustatinėti alkoholio kainų politikos priklausomai nuo to, kaip kaimyninės šalys elgsis šiuo klausimu,  pranešė Estijos ministras pirmininkas Juris Ratas.

  Pasak jo, visus klausimus, susijusius su akcizais, valstybė sprendžia savarankiškai.

  "Jei kyla klausimas, ar Estija galėjo priimti naują sprendimą, pavyzdžiui, sumažinti akcizą kažkiek procentų, tada manau, kad šiandienos vyriausybės kabinetas neturi tokio pasirengimo", — cituoja Rato komentarą ERR.

  "Estija nedalyvaus šiose alkoholio akcizo mažinimo lenktynėse", — tvirtino Estijos ministras pirmininkas.

  Anksčiau Estijos vyriausybė patvirtino alkoholio akcizo mažinimą nuo 2019 metų liepos 1 dienos. Žinoma, kad akcizo mokesčiai alkoholiniams gėrimams Estijoje augo aktyviai ankstesnės vyriausybės sprendimu. Ši mokesčių politika sukėlė neigiamą reakciją Estijos visuomenėje ir neigiamai paveikė šalies ekonomiką.

  Estijos mokesčių ir muitų valdyba apskaičiavo, kad pajamos iš alkoholio akcizo mokesčio didinimo Estijoje pasirodė esančios mažesnės už valstybės prarastą pelną dėl pardavimų, kurie smarkiai sumažėjo.

  Garsus Estijos ekonomistas Vladimiras Vaingortas paaiškino šį reiškinį. Pasak jo, labiau pasiturintiems gyventojams akcizo mokesčio padidinimas vartojimui jokios įtakos nepadarė, ko ekonomistas nepasakytų apie nepasiturinčius žmones.

  Jiems, kaip pabrėžė ekspertas, akcizo padidėjimas reiškia ir kainos padidėjimą, kas skatina mažesnį vartojimą. Dėl to, savo ruožtu, sumažėja įplaukos į valstybės biudžetą, paaiškino Vaingortas.

  Kaip tikisi Estijos valdžia, sumažinus akcizą, verslininkai sumažins alkoholio kainas, ir pinigai, kuriuos estai iš tiesų skiria Latvijos biudžetui, pirkdami alkoholį, papildys Estijos biudžetą.

  Kaip apskaičiavo šalies Finansų ministerija, po liepos 1 dienos tarpvalstybinės prekybos alkoholiu apimtys turėtų sumažėti 80 proc.

  Kaip alkoholis veikia žmogaus organizmą
  © Sputnik /
  Kaip alkoholis veikia žmogaus organizmą

  Dar šia tema

  Finansų ministras ragino nebijoti mažesnių alkoholio akcizų Estijoje ir Latvijoje
  Estijoje ketvirtadaliu sumažintas akcizas alkoholiui
  Tegai:
  akcizas, alkoholis, Latvija, Estija

  Svarbiausios temos