00:02 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  Estijos kariuomenės duomenimis, raketos priekyje esanti kamera suteikia galimybę matyti tai, kas vyksta toje vietoje, kurioje yra raketa, o tai leidžia tiksliau nusitaikyti

  VILNIUS, birželio 20 — Sputnik.  Estijos gynybos investicijų centras (EGIC) ir Vokietijos kompanija "EuroSpike GmbH" ketvirtadienį Taline pasirašė susitarimą dėl gynybos pajėgų aprūpinimo tolimojo nuotolio prieštankinėmis sistemomis, kurių vertė siekė 40 mln. eurų, rašo RIA Novosti su nuoroda į EGIC.

  "Susitarimas buvo sudarytas septyneriems metams. Šios prieštankinės sistemos žymiai padidins pėstininkų brigadų pajėgumus, šūvio nuotolį ir galimybes sekti taikinį", — teigiama pranešime.

  Estijos kariuomenės duomenimis, raketos priekyje esanti kamera suteikia galimybę matyti tai, kas vyksta toje vietoje, kurioje yra raketa, o tai leidžia tiksliau nusitaikyti. Tas pats vyksta, kai šaulys tiesiogiai nemato tikslo. Sistemą su šaudmenimis galima naudoti tiek automobilyje, tiek kaip pėstininkų nešiojamą versiją.

  Pirmąją partiją sudaro 18 naujos kartos prieštankinių sistemų su šaudmenimis. Sutartimi taip pat numatyta pirkti papildomą įrangą, teikti techninę pagalbą ir apmokyti personalą. Sistemos bus gautos 2020 metų trečiąjį ketvirtį.

  Šiuo metu Estijos kariuomenė turi prieštankinių raketų kompleksus "Mapats", "Milan" ir "Javelin".

  Šių metų pradžioje Lietuva gavo JAV gamybos prieštankines raketų paleidimo sistemas "Javelin", kad sustiprintų šalies gynybos pajėgumus. Kompleksams pirkti skirta daugiau nei 17,6 milijono eurų. Lietuvos gynybos ministras Raimundas Karoblis pareiškė, kad JAV priešraketinės sistemos padės respublikai sustiprinti "atgrasantį efektą".

  Interviu Sputnik Lietuva Rusijos Federacijos karo mokslų akademijos profesorius Vladimiras Kozinas pasakė, kad Lietuvos išlaidos sistemoms "Javelin" yra visiškai bevertės.

  Dar šia tema

  JAV grasina Briuseliui dėl Europos gynybos projektų
  Gynybos ministerija papasakojo, kaip JAV bandys destabilizuoti Rusiją
  "The National Interest" įvardijo labiausiai nepavykusią JAV ginkluotę
  Estija pažadėjo atlyginti nuostolius dėl NATO pratybų
  Estija pareiškė, kad Rusijos orlaivis pažeidė jos oro erdvę
  Tegai:
  Vokietija, raketa, kariuomenė, Estija

  Svarbiausios temos