22:45 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1290
 • RUB80.8888
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  75

  Estija pranašesnė už Latviją, todėl su ja galima pradėti "karą" tik tam, kad paskui būtų pasiduota

  VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. Latvijos Seimo narys Viačeslavas Dombrovskis ("Soglasie") savo Facebook paskyroje kalbėjo apie tai, kaip tinkamai pradėti "karą" su Estija.

  Praėjusią savaitę Latvijos ministras pirmininkas Krišjanis Karinšas pranešė, kad Estija pažeidė alkoholio akcizo mokesčio sutartį su Latvija ir pradėjo "karą", todėl Latvijai nelieka nieko kito, kaip atitinkamai sumažinti alkoholinių gėrimų akcizo mokestį.

  Vakar Latvijos Seimas per pirmąjį svarstymą patvirtino Akcizų įstatymo pakeitimus, kuriais numatyta 15% sumažinti stipraus alkoholio tarifas. Šiuos pakeitimus Latvijos Seimo Biudžeto ir finansų komisija, bendradarbiaudama su Finansų ministerija, aptarė greičiau nei įprastai, ir jie buvo svarstomi skubota tvarka.

  Dombrovskis sureagavo į šį "akcizo karą" socialiniuose tinkluose.

  "Karinšas, matyt, tiesiog nepastebėjo, kad estai labai seniai pradėjo "karą" prieš mus!

  Estai pradėjo darbo mokesčio karą! Šie mokesčiai yra daug mažesni nei Latvijoje!

  Estai pradėjo karą dėl neapmokestinamo minimumo! Ten jis siekia 500 eurų per mėnesį.

  Estijos premjeras Juris Ratas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Estai pradėjo karą mokslo finansavimo srityje! Ši maža šalis sugeba kasmet skirti mokslui dvigubai daugiau lėšų nei Latvija.

  Estai pradėjo karą dėl mokytojų algų! Kitais metais minimalus atlyginimas mokytojui Estijoje bus 1 250 eurų per mėnesį. O koalicijos deputatai tik šiandien atmetė pasiūlymą padidinti minimalų darbo užmokestį mokytojams bent iki 750 eurų.

  Estai pradėjo aukštojo mokslo karą! Tartu universitetas jau seniai įsitvirtino tarp 300 geriausių pasaulyje! Kai tuo tarpu nei vienas iš Latvijos universitetų nepatenka net tarp 500 geriausių.

  Estai pradėjo – ir labai sėkmingai – karą daugelyje sričių, tad net kyla įtarimas, kad Karinšo Vyriausybė pagaliau rado Latvijos sėkmės formulę: pradėti karą su Estija... ir pasiduoti".

  Bet jei Karinšo vyriausybė vis dar rimtai žiūri į "karą" su Estija, manau, kad turėtume pradėti nuo to, kas paminėta anksčiau. Ir tada, ir tik tada, kai nugalėsime Estiją visose šiose srityse, ateis laikas pagalvoti apie pergalę kare "kieno degtinė pigesnė", — rašė Dombrovskis savo Facebook paskyroje.

  Idėją "paskelbti karą Estijai ir pasiduoti" anksčiau buvo išsakęs publicistas Otto Ozols.

  "Jei pažvelgtume į Estijos demografinę politiką, visapusiškai pritariu Krišjano Karinšo idėjai apie karą su Estija. Šiame kare turime nedelsdami pasiduoti, kad jie mus okupuotų. Tada Latvijos šeimos su vaikais sužinos, ką reiškia turėti aukštą socialinės paramos lygį ESBO šalyse", — rašė jis savo Twitter paskyroje.

  Latviai jau pradėjo iš lėto "pasiduoti" — pavyzdžiui, Latvijos Valki gyventojai vis dažniau registruojasi šio miesto Estijos dalyje, o tai leidžia jiems gauti didesnes išmokas vaikams.

  Dar šia tema

  Sostinės sandėlyje įsikūrė nelegali alkoholio parduotuvė
  Estijos premjeras papasakojo, kaip pasikeis alkoholio kainos
  Estijoje ketvirtadaliu sumažintas akcizas alkoholiui
  Tegai:
  akcizas, alkoholis, karas, Latvija, Estija

  Svarbiausios temos