19:10 2020 Liepos 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  56

  "Nordica" pripažino, kad to priežastis — tuščios vietos lėktuvo salone ir didelė konkurencija su kitomis oro linijomis

  VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. Estijos nacionalinė skrydžių bendrovė "Nordica" nuo šio rudens nutrauks nepelningus skrydžius, taip pat reguliarų susisiekimą su Ukrainos sostine.

  Tai pranešė ERR su nuoroda į "Nordica" valdybos narę Kristi Ojakjaer. Pasak jos, atsisakymas skristi į Kijevą yra susijęs su nauju įmonės verslo modeliu:

  "Intensyvi konkurencija ir pernelyg didelė pasiūla Talino linijose neleidžia šiandien dirbti pelningai".

  Skrydžius nutraukti numatyta spalio pabaigoje. Keleiviams, įsigijusiems bilietus po spalio 27 dienos, bus siūlomi alternatyvūs skrydžiai arba, klientams pageidaujant, bus grąžinti pinigai.

  "Nordica" atstovė pridūrė, kad Talino tarptautinio oro uosto keleiviai galės skristi į Kijevą kitų oro linijų tiesioginiais skrydžiais — "Wizz air" ir "Lot Polish Airlines".

  Estijos nacionalinė skrydžių bendrovė "Nordica", be Talino-Kijevo krypties, nutraukia tiesioginį ryšį su Viena, Vilniumi, Kopenhaga ir Trondheimu. Skrydžiai į Stokholmą, Briuselį ir Varšuvą bus tęsiami, tačiau su lenkų prekiniu ženklu "Lot Polish Airlines", kuris taip pat skiriamas bilietų pardavimui ir "Nordica" klientų aptarnavimui šiose linijose.

  Kijevo tymai ir sprogusi padanga

  Skrydžiai tarp Estijos ir Ukrainos sostinių pritraukė visuomenės dėmesį po dviejų iš eilės įvykusių rimtų incidentų.

  Šių metų gegužės pabaigoje "Nordica" savo klientams išsiuntė įspėjamąjį raštą, kad skrydžio metu jie galėjo užsikrėsti tymais. Savo laiške "Nordica" nurodė informaciją iš Estijos sveikatos departamento.

  Laiške buvo pranešama, kad lėktuvo reisu LO8312, kuris gegužės 13 dieną atvyko iš Kijevo į Taliną, vyko tymais sergantis keleivis, kuris galėjo užkrėsti greta sėdinčius keleivius. Šiuo atžvilgiu keleiviams buvo rekomenduojama pasitikrinti sveikatą.

  British Airways oro linija, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Куденко

  Po kelių dienų, birželio 4 dieną, sprogusi padanga tapo avarinio nusileidimo priežastimi Estijos oro linijų "Nordica" lėktuvui Talino oro uoste. Nė vienas iš skrydžio Kijevas – Talinas keleivių ar lėktuvo įgulos narių nebuvo sužeisti.

  2019 metų sausio 14 dieną Estijos nacionalinė skrydžių bendrovė "Nordica" sustabdė reguliarius skrydžius į tris didžiuosius Europos miestus: Sankt Peterburgą, Amsterdamą ir Oslą.

  Kaip sakė oro linijų bendrovės atstovai, tai daroma atsižvelgiant į ekonominį pagrįstumą ir dabartinę konkurencijos keleivių vežimo srityje situaciją. Pabrėžiama, kad lėktuvai ir įgulos nariai bus siunčiami vykdyti subrangovų užsakymus.

  "Nordica" naudoja 19 lėktuvų, daugiau kaip 500 šios bendrovės ir jos dukterinės įmonės "Nordica Regional Jet" aviacijos specialistų dirba Estijoje ir užsienyje.

  2018 metais Lenarto Meri Talino tarptautinis oro uostas aptarnavo rekordinį keleivių skaičių – 3 mln., tai yra vidutiniškai 8000 keleivių per dieną. Didžiausios keleivių kompanijos yra Estijos "Nordica" ir Latvijos "airBaltic", kurios aptarnauja beveik pusę visų keleivių.

  Dar šia tema

  "Aeroflot" vėl atšaukė "SSJ-100" skrydį į Vilnių
  Kad nepavėluotumėte į skrydį: patarimai skubantiems oro uoste
  Tegai:
  skrydžiai, Kijevas, Talinas, Estija

  Svarbiausios temos