19:50 2020 Liepos 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  218

  Didžiosios Britanijos jūrų pėstininkai pratybų Baltijos jūroje metu nupiešė kolegai ant krūtinės svastiką, skandalingas vaizdo įrašas pateko į žurnalistų rankas

  VILNIUS, birželio 24 — Sputnik. Britų jūrų pėstininkai, dalyvavę pratybose "Baltic protector" Baltijos jūroje, atsidūrė skandalo, kuris kelia grėsmę dėl rimtų misijų sustabdymo ir socialinių privilegijų atėmimo, centre. Priežastimi tapo vaizdo įrašas, kuris buvo nufilmuotas vieno iš laivų denyje, vaizduojantis "pasibaisėtiną karininkų elgesį".

  Didžiausią vadovybės pasipiktinimą sukėlė incidentas su kareiviu, kuriam priesaikos ceremonijos metu jo draugai ant krūtinės nupiešė svastiką, rašo "Daily Mail".

  Karo policija pradėjo incidento tyrimą po to, kai internete pasirodė žeminami "priesaikos" kadrai. Šis incidentas įvyko prieš dvi savaites, kai britų laivai plaukė į Baltijos jūrą atlikti "Baltic Protector" pratybas, kurios yra skirtos "įbauginti" Rusiją.

  Vaizdo įraše, kuris sukėlė valdžios pasipiktinimą, akivaizdžiai matyti, kur viskas vyksta, ir kas nutiko nieko nesuvokiančiam jūrų pėstininkui, sėdinčiam tualete be drabužių su ant krūtinės nupiešta raudona svastika. Likusioje vaizdo įrašo dalyje, tikriausiai nufilmuotoje Didžiosios Britanijos karinio jūrų laivo "Albion" denyje, yra vaizdų su pasibjaurėtinais karių veiksmais miegamuosiuose skyriuose.

  Jūrų laivyno vadovybė įsakė kariams sunaikinti visą filmuotą medžiagą ir uždraudė jiems ją platinti socialiniuose tinkluose.

  Vienas iš jūrų korpuso atstovų paminėjo, kad nenuostabu, jog komanda beviltiškai bando sunaikinti vaizdo įrašą. Pratybos Baltijos jūroje yra skirtos siųsti signalą Rusijai, kad Didžioji Britanija gali apsaugoti Baltijos šalis ir Skandinaviją.

  "Tai ne pats tinkamiausias laikas girtis, piešti svastikas ir daryti kitus neįsivaizduojamus dalykus. Vadovybė galėjo tikėtis, kad tai galėjo atsitikti namuose, bet ne laive, kuris yra netoli Rusijos krantų. Tai atrodo neprofesionaliai ir bus rimtos pasekmės tiems, kas dalyvavo incidente, susijusiame su visa Future Commando Force programa (Britanijos karinių jūrų pajėgų reorganizavimo programos dalis — Sputnik)", — sakė jūrų laivyno atstovas.

  NATO pratybos "Baltic Protector" Baltijos jūros vandenyse vyksta nuo gegužės 24 iki liepos 8 dienos. Didžiosios Britanijos jūrų pėstininkai vadovauja 12 tūkst. karių iš 18 šalių — Aljanso narių. Pratybose dalyvavo 44 kariniai laivai ir 40 lėktuvų ir sraigtasparnių.

  Dar šia tema

  Antrą kartą Balsiuose nacių simboliais apgadintas šventinti skirtas kryžius
  Radioelektroninis karas Baltijos šalyse. Rusija prisidėjo prie NATO "žaidimų"
  Latvis Kaliningrade bandė surengti elementorių su svastika parodą
  Ant Latvijos švietimo ministerijos pastato nupiešta svastika
  Tegai:
  žurnalistai, vaizdo įrašas, skandalas, sovietinė simbolika, Baltijos jūra, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos