01:05 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  82

  Atsakydama į Latvijos suteiktą leidimą šalyje nuolat gyventi rusams, Maskva kuria analogiškas galimybes... latviams

  VILNIUS, birželio 26 — Sputnik. Maskva ketina palengvinti leidimo nuolat gyventi rusakalbiams užsieniečiams ir asmenims be pilietybės, kurie nori gyventi ir dirbti Rusijoje, išdavimo procesą, rašo Latvijos laikraštis "Segodnia".

  Atitinkamą įstatymo projektą jau svarsto Rusijos Federacijos Dūma. Jis pateiktas Vyriausybei.

  Dokumentu turėtų būti supaprastinta rusakalbiams užsienio piliečiams ir asmenims be pilietybės, norintiems gyventi ir dirbti Rusijoje, leidimo laikinai arba nuolat gyventi šalyje suteikimo tvarka.

  Siūloma, neatsižvelgiant į Ministrų kabineto patvirtintą kvotą, išduoti leidimą laikinai gyventi Rusijoje gimusiems užsieniečiams, kurie yra susituokę su Rusijos piliečiais, investuojančiais į Rusijos ekonomiką tose srityse, kurias nustato Vyriausybė. Į šį sąrašą taip pat patenka tie, kurie atlieka karo tarnybą ar tapo tautiečių perkėlimo programos dalyviais.

  Be to, įstatymo projekte siūloma sutrumpinti nuo šešių iki keturių mėnesių prašymo peržiūrą dėl apsigyvenimo.

  Kūrėjai taip pat plečia asmenų, galinčių gauti leidimą gyventi Rusijoje be leidimo laikinai gyventi, ratą. Tai yra tie, kurie gimė Rusijos TSRS ir buvo TSRS piliečiai, turintys tėvų ar vaikų — Rusijos piliečių, aukštos kvalifikacijos specialistų, dirbančių Rusijoje mažiausiai šešis mėnesius.

  Pilietybė už nieką

  Kadangi įstatymo projektą siūlo vyriausybė, labai tikėtina, kad jis bus patvirtintas.

  Tačiau radikalesnis pasiūlymas suteikti Rusijos pilietybę, dėl kurios neseniai balsavo Rusijos liberalų demokratų partija (RLDP), nebuvo patvirtintas. Partija norėjo, kad užsieniečiai ir asmenys be pilietybės, kurių gimimo liudijime bent vieno iš tėvų pilietybė būtų rusų, lengviau gautų Rusijos pilietybę.

  Visų pirma, jie būtų atleisti nuo rusų kalbos egzamino, sąlygos dėl liudijimų apie teisinius pragyvenimo šaltinius ir nuo būtinybės penkerių metus gyventi Rusijoje.

  Po to, kai atmetė įstatymo projekto pasiūlymą, RLDP lyderis Vladimiras Žirinovskis ryžtingai išėjo iš Valstybės Dūmos plenarinės salės.

  Visas miestas išvyko į užsienį

  Visi žino, kad Latvijos gyventojai, įskaitant ir rusakalbius, ieško geresnio gyvenimo, labiausiai Vakarų šalyse.

  Migracija, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Андрей Богданов

  Tačiau migracija į Rusiją taip pat yra gana didelė. Anot Rusijos federalinės valstybės statistikos tarnybos (Rosstat), 2018 metais į Rusiją iš Latvijos į nuolatinę gyvenamąją vietą persikėlė 1 258 žmonių. Prieš metus — 1 tūkst. 432. Iš viso 2018 metais iš Latvijos į skirtingas pasaulio šalis išvyko 15 814 žmonių (duomenys iš Latvijos centrinės statistikos biuro).

  Remiantis Rosstat skaičiavimais, nuo 1998 metų iki 2018 metų 27 471 žmonės persikėlė iš Latvijos į Rusiją.

  Nėra tiksliai nustatyta, kiek iš šių žmonių grįžo, bet žinoma, kad anksčiau nurodytas skaičius apytiksliai atitinka 2019 metų pradžioje Rėzeknės mieste gyvenančių gyventojų skaičių — 27 820.

  Dar šia tema

  Lietuvos oro uostai nuo metų pradžios aptarnavo daugiau nei 1 mln keleivių
  Nuo metų pradžios Lietuva neteko daugiau nei 3 tūkst. gyventojų
  Tegai:
  pilietybė, Rusija, Latvija, Maskva

  Svarbiausios temos