14:32 2020 Birželio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1194
 • RUB77.0055
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  49

  Baltarusijos, Rusijos ir Ukrainos piliečiai prie Latvijos sienos buvo priversti apsisukti ir grįžti namo

  VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. Nesklandumai ištiko baltarusį, rusą ir ukrainiečius Terechovo ir Patarniekų postuose Latvijos pasienyje, praneša Tvnet.lv.

  Pasak Valstybės sienos apsaugos tarnybos, pasieniečiai baltarusiui ir rusui neleido atvykti į Latviją, nes šie neturėjo galiojančios vizos ar leidimo gyventi šalyje

  . Taip pat Latvijos pasienyje buvo sustabdyti ir išsiųsti trys ukrainiečiai, kurie negalėjo paaiškinti savo vizito Latvijoje tikslo. Be to, Ukrainos piliečiai neturėjo pakankamai lėšų Šengeno šalims aplankyti.

  Pranešama, kad visi žmonės, kurie buvo sustabdyti, kai kirto sieną su Latvija, grįžo į savo gimtąsias šalis.

  Nepasisekė ir keliautojams, sulaikytiems Rygos oro uoste. Penki Kazachstano piliečiai, vienas Kirgizijos pilietis ir vienas Ukrainos pilietis neapsiribojo vien išvykimu iš Latvijos. Jie bus atsakingi už administracinę atsakomybę dėl buvimo Šengeno zonos šalyse pažeidimus.

  Nesėkmę kelyje taip pat patyrė Latvijos pilietis. Bet čia priešinga situacija. Jam buvo uždrausta išvykti iš šalies. Tačiau priežastis buvo banali — negaliojantys dokumentai.

  Vis dėl to žmonės vis dar sugeba neteisėtai atvykti į Latviją. Visų pirma, per migracijos kontrolės tarnybas šalyje buvo aptikti keturi migracijos teisės aktų pažeidėjai — Latvijos pilietis, Lietuvos pilietis, Estijos pilietis ir Estijos gyventojas.

  Koks yra vizito tikslas?

  Kokiu tikslu visi šie žmonės siekė patekti į Latviją nėra žinoma, tačiau galima daryti prielaidą, kad jie ketino įsidarbinti Latvijoje.

  Anksčiau buvo pranešta, kad, Seimo Saugumo, vidaus reikalų ir korupcijos prevencijos komisijos duomenimis, praėjusiais metais Latvijoje tarp nelegaliai dirbančių užsieniečių buvo daugiausia Ukrainos ir Moldovos piliečių. Taip pat tarp visų užsienio darbuotojų daugiau kaip pusė buvo Ukrainos piliečiai.

  Latviai noriai praneša kompetentingoms institucijoms apie nelegaliai atvykusius ir įsidarbinusius imigrantus. Rygos regiono valstybinės darbo inspekcijos inspektorė Baiba Pukukalne sakė, kad dažnai, jei žmonės sužino, kad, pavyzdžiui, ukrainiečių komanda dirba statybose prie jų namų be leidimų ir sutarčių, jie nedelsdami informuoja apie tai valstybės darbo inspekciją.

  Verta priminti, kad statybos yra sritis, kurioje dauguma nelegalių imigrantų dirba Latvijoje — 62 proc. Tik 8 proc. darbuotojų neteisėtai dirba logistikos ir prekių gabenimo srityje, 5 proc. — viešojo maitinimo įstaigose.

  Dar šia tema

  Vilniaus oro uoste pradeda veikti išmani pasienio patikros sistema
  Baltarusija pradėjo gauti geros kokybės naftą iš Rusijos
  Baltarusija įspėjo apie sunkumus kertant sieną su Lietuva
  Tegai:
  imigracija, pasienis, Latvija, Ukraina, Rusija, Baltarusija

  Svarbiausios temos