19:10 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2152
 • RUB91.6732
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)
  57

  Anksčiau Estijos ministras pirmininkas pabrėžė, kad vyriausybė nepalaiko pasitraukimo iš organizacijos

  VILNIUS, liepos 1 — Sputnik. Estijos Konservatorių liaudies partijos (EKRE) Įgaliotinių taryba paragino parlamente apsvarstyti galimybę atšaukti Estijos delegaciją iš Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA), praneša RIA Novosti.

  Tuo tarpu anksčiau Estijos ministras pirmininkas Juris Ratas pareiškė, kad vyriausybė nepalaiko šalies pasitraukimo iš ETPA.

  EKRE pažymi, kad Rusijos balsavimo teisė buvo atkurta "vadovaujant pirmaujančių Europos šalių valiai", nepaisant to, kad Maskva ignoravo "visas ETPA rezoliucijas Krymo ir Ukrainos atžvilgiu".

  "Manome, kad Estija turėtų pristabdyti dalyvavimą organizacijoje, kuri prarado moralinį autoritetą", — pareiškė EKRE.

  Anksčiau Ukrainos delegacija nusprendė pasitraukti iš ETPA sesijos po to, kai Rusijai buvo grąžinti įgaliojimai pilna apimtimi. Tuo tarpu Ukrainos atstovas asamblėjoje Vladimiras Arjevas pranešė, kad sesiją taip pat paliko Gruzija, Lietuva, Estija, Latvija, Lenkija ir Slovakija.

  Tačiau šią informaciją beveik iš karto paneigė Slovakijos delegacija.

  Vėliau žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad Lietuva ir Gruzija taip pat atsisakė palikti sesiją. Lietuvos Seimo deputatas ir Lietuvos delegacijos atstovas Egidijus Vareikis patvirtino, kad jo kolegos ir toliau dirba. Gruzijos delegacija savo ruožtu pranešė, kad jie pasiliks Strasbūre, o tolesni šalies veiksmai bus aptartiami vėliau su aukščiausia vadovybe.

  Rusijos teisių atkūrimas ETPA

  2014 metais iš Rusijos buvo atimta teisė balsuoti ETPA dėl įvykių Ukrainoje ir Krymo prijungimo. Asamblėjoje du kartus buvo keliamas Rusijos delegacijos teisių atkūrimo klausimas, tačiau nebuvo priimta jokių sprendimų, o sankcijos tik sustiprėjo.

  Maskva nustojo siųsti dokumentus, skirtus savo delegatų akreditacijai, o 2017 metais atsisakė mokėti įmokas, kol Rusijos teisės nebus visiškai atkurtos.

  2019 metais Rusijai buvo pasiūlyta sudaryti delegaciją birželio sesijai, kurioje turėjo būti iškeltas klausimas dėl šalies likimo asamblėjoje.

  Praėjusią savaitę ETPA priėmė rezoliuciją, kuri suteikia Rusijos delegacijai teisę dalyvauti birželio sesijoje. Po to buvo priimtas dokumentas, kurio pagrindu atkuriami visi Rusijos įgaliojimai.

  Temos:
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)

  Dar šia tema

  "Pasikarščiavo": Rusija išjuokė Lietuvos atsisakymą palikti ETPA sesiją
  Porošenko: žengtas pirmasis žingsnis link Rusijos Krymo pripažinimo Europoje
  Rusija įvardijo skolos į Europos Tarybos biudžetą sumokėjimo sąlygas
  Tegai:
  Rusija, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), Estija

  Svarbiausios temos