16:36 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį (25)
  282

  Pateikti pirmieji šimtai prašymų registruoti nemokamą vienkartinę el. vizą, tarp aktyviausių — Lietuvos piliečiai

  VILNIUS, liepos  2 — Sputnik. Nuo liepos 1 dienos 53 šalių (įskaitant 35 Europos šalis) piliečiai gali keliauti į Rusijos Kaliningrado sritį naudojantis vienkartine elektronine viza.

  Apie tai pranešė RIA Novosti, su nuoroda į Rusijos vyriausybės sprendimą. Anksčiau tokia tvarka buvo įdiegta Tolimuosiuose Rytuose.

  "Elektroninės vizos galiojimo laikas yra 30 kalendorinių dienų, būti regione leidžiama iki aštuonių dienų. Išduoti naują vizą galima tik pasibaigus senojo dokumento galiojimo laikui. Konsuliniai mokesčiai už tokio tipo vizą nebus imami. Viza vienkartinė — vienam įvažiavimui ir išvažiavimui į Kaliningrado sritį", — žurnalistams sakė regioninės tarptautinių ir tarpregioninių santykių agentūros vadovė Ala Ivanova.

  Elektroninė viza išduodama likus ne mažiau kaip keturioms dienoms iki sienos kirtimo, bet ne anksčiau kaip prieš 20 dienų iki numatomos išvykimo datos. Paraiška gauti elektroninę vizą teikiama Rusijos užsienio reikalų ministerijos konsulinės įstaigos interneto svetainėje, prie paraiškos pridedama nuotrauka. Kol kas paraiškos priimamos tik rusų arba anglų kalbomis.

  Kaip pranešė Rusijos žiniasklaida, pirmąją nemokamos elektroninės vizos užsakymų dieną buvo pastebėtas didelis pareiškėjų, pač Lietuvos piliečių, aktyvumas.

  "Per devynias darbo valandas buvo pateikta daugiau kaip 150 paraiškų (dabar dar daugiau) elektroninėms vizoms gauti iš skirtingų šalių. Daugiausia iš Lietuvos, bet memažai ir iš Vokietijos bei Norvegijos", — sakė Kaliningrado srities kultūros ir turizmo ministras Andrejus Ermakonas.

  Artimiausiomis dienomis Lietuvoje, Lenkijoje ir Vokietijoje vyks specialūs renginiai, kuriuose piliečiai bus išsamiai informuoti apie vienkartines elektronines vizas apsilankyti Vakarų Rusijos regione.

  Lenkijos Gdanske bus atidarytas biuras specialiai šiam tikslui.

  Po to pareiškėjas gaus pranešimą su identifikavimo numeriu apie tai, kad įvažiavimas leidžiamas. Šį pranešimą reiks pateikti pasienio kontrolės punkte kartu su tapatybės dokumentu.

  Užsienio turistai privalo turėti sveikatos draudimo polisą, kelionės bilietus arba patvirtintą jų įgijimo garantiją išvykimui.

  Taip pat jiems bus siūlomas apgyvendinimas Kaliningrado srities SPA viešbučiuose, apsilankymai medicinos ir grožio salonuose, gastronomijos degustacijos ir galimybė įsigyti gintaro gaminių.

  Kaip pabrėžia Rusijos valdžios institucijos, užsieniečiai, gavę elektronines vizas į Kaliningrado regioną, gali būti ir keliauti tik šiame regione.

  Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį
  © Sputnik /
  Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį
  Temos:
  Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį (25)

  Dar šia tema

  Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje gali atsirasti nauji kontrolės punktai
  Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį
  Lietuviams bus išduodamos elektroninės vizos į Kaliningradą
  Tegai:
  nemokamai, viza, Kaliningrado sritis, Lietuva

  Svarbiausios temos