09:22 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  39

  Anksčiau dėl nepaaiškinamo Čekijos valdžios institucijų sprendimo Rusijos bendrovės "Aeroflot" ir "Ural Airlines" buvo priverstos atšaukti šešis skrydžius

  VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Čekijos valdžia leido Rusijos oro linijų bendrovėms  atnaujinti skrydžius iki liepos 7 dienos, praneša Čekijos transporto ministerija.

  Ministerijos atstovai paaiškino, kad tai buvo atsakymas į panašų Maskvos sprendimą.

  Antradienį "Aeroflot", "Pobeda" ir "Ural Airlines" buvo priversti atšaukti dalį skrydžių į Prahą ir Karlovy Varą dėl to, kad Čekijos valdžios institucijos atšaukė anksčiau išduotus skrydžio leidimus.

  Anksčiau savo sprendimu Čekijos aviacijos vadovybė nutraukė Rusijos lyderės oro linijų rinkoje bendrovės "Aeroflot" skrydžius į Prahą. Apie skrydžių atšaukimą Čekijos sostinės kryptimi pareiškė ir "Ural Airlines" kompanijoje.

  Priežastys, kodėl Čekijos valdžios institucijos priėmė tokį sprendimą, kol kas neįvardytos. Rusijos oro transporto bendrovės spaudos tarnyba sakė, kad buvo nutraukti keturi skrydžiai.

  Apie problemas dėl dviejų skrydžių į Prahą taip pat pranešė ir kitos Rusijos oro linijos "Ural Airlines" spaudos tarnyba. Kaip ir "Aeroflot" atveju, skrydžių nutraukimas yra susijęs su Čekijos valdžios institucijų sprendimu.

  Rusijos transporto ministerija skelbė, kad toks Čekijos sprendimas pažeidžia abiejų šalių oro susisiekimo susitarimą ir pažadėjo išspręsti šį klausimą "kuo greičiau".

  Su situacija susipažinęs šaltinis pranešė RIA Novosti, kad incidentas susietas su to, kad Maskva neleido "Czech Airlines" atlikti maršrutą Praha- Seulas Transsibiro trasomis. Praha patvirtino šią informaciją.

  Čekijos transporto ministerijos teigimu, Maskva atvėrė savo oro erdvė "Czech Airlines" iki liepos 7 dienos.

  Praėjusių metų pabaigoje Rusijos kompanija "Aeroflot" tapo lydere pagal skrydžių skaičių Lietuvos oro erdvėje. Spaudos tarnyba pažymėjo, kad bendrovė "Aeroflot" praėjusiais metais buvo trečioje vietoje, o dabar ji aplenkė ankstesnes lyderes "Finnair" ir "airBaltic".

  Dar šia tema

  Kasemas: sulaikymas Vilniaus oro uoste priminė spektaklį
  Vilniaus oro uoste vyks antžeminių paslaugų teikimo patikrinimas
  Vilniaus oro uoste įrengiami automatai su nemokamu geriamuoju vandeniu
  Per tris mėnesius "Aeroflot" Lietuvos oro erdvėje atliko 5 tūkst skrydžių
  Tegai:
  skrydžiai, Aeroflot, Rusija, Čekija

  Svarbiausios temos