02:23 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  59

  NATO valstybės narės jau seniai naudojasi Baltijos šalių aerodromais, tarp jų — dvejopos paskirties aviacijai. Tuo tarpu Rusija ne kartą pareiškė, kad ji neplanuoja jokių "agresyvių" veiksmų, mano ekspertas Vladimiras Kozinas

  VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Didžioji Britanija planuoja sustiprinti karinį buvimą Baltijos šalyse, pareiškė Britanijos gynybos ministerijos vadovė Penny Mordaunt.

  Tuo tarpu portalo "Rubaltic.ru" duomenimis, Mordaunt paaiškino būtinybę papildomai apsaugoti rytines Europos sienas dėl neva egzistuojančios "Rusijos grėsmės".

  Interviu Sputnik Lietuva Rusijos Federacijos karo mokslų akademijos profesorius, Nacionalinio globalinio saugumo tyrimų instituto mokslo tarybos narys Vladimiras Kozinas pareiškė, kad Didžioji Britanija tokiu būdu bando sukurti "naujas kolonijas" užsienio teritorijose.

  "Tai, kas šiandien vyksta, kariniu požiūriu puikiai tinka jų [britų valdžios] kolonizacijos politikai karinių pajėgų pagalba. Išleidžiami dideli pinigai, nepaisant to, kad Rusijos Federacija ne kartą pareiškė, ir tai dar kartą patvirtino mūsų prezidentas [Vladimiras Putinas], kad Rusija visai neplanuoja jokios agresijos, jokių įsilaužimų į bet kurios pasaulio valstybės teritoriją", — pasakė ekspertas.

  Kozinas pažymėjo, kad NATO šalys narės jau seniai naudojasi Baltijos šalių aerodromais.

  "Jie naudojami ne tik aviacijos su įprastais ginklų tipais bazavimui, bet, deja, jie jau seniai naudojami tūpimui, NATO dvejopos paskirties aviacijos naudojimui, nes čia atvyksta naikintuvai-bombonešiai, kurie gali spręsti dvi užduotis — nešti įprastinius ginklus ir, deja, didelio galingumo branduolinius ginklus. Šta tai pats pavojingiausias NATO ir JAV sąjungininkų žaidimas", — pažymėjo ekspertas.

  Dar šia tema

  Politologas: Baltijos šalių valdžios neturi galimybės nubausti NATO karius
  "Auksiniai sraigtasparniai": ar Lietuvai tikrai reikalinga 300 mln. vertės technika
  Rusijos lėktuvų perėmimas virš Baltijos jūros nustebino interneto vartotojus
  Žiniasklaida: kaip Lietuva ruošiasi karui su Rusija
  Ar jums ne ankšta? Baltijos padangėje vyksta pratybos "Ramstein Alloy 19"
  Tegai:
  Rusija, Baltijos šalys, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos