13:40 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  86

  Baltijos šalys ir toliau palaikys antirusišką poziciją dėl subsidijų iš kitų šalių, mano ekspertas Olegas Glazunovas

  VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Lietuva su Kanada pasirašė susitarimą, kuriuo prisijungia prie Kanados Vyriausybės administruojamo paramos fondo, skirto reformoms Ukrainoje remti.

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad transatlantiniai ryšiai tarp Vilniaus ir Toronto yra labai svarbūs "Vakarų vienybės išsaugojimui". Ministras taip pat pasakė, kad jis pritaria bendroms šalių pastangoms remti Kijevą ir reformas, kurių jis ėmėsi prieš "Rusijos agresiją".  

  Interviu Sputnik Lietuva Karo politologų asociacijos ekspertas, Rusijos ekonomikos universiteto politologijos ir sociologijos katedros docentas Olegas Glazunovas pabrėžė, kad rusofobinė pozicija Lietuvai atneša daug lėšų. Kartu jis pabrėžė, kad Rusija neturi agresyvių ketinimų nei Baltijos šalių, nei Ukrainos atžvilgiu.

  "Kol jos [Lietuvos valdžia] palaikys rusofobinę poziciją, jos bus finansiškai paremiamos ir priimamos į įvairius blokus, jos jausis kaip pilnavertės šalys, nors ar Lietuva palaikys Ukrainą, ar nepalaikys ... <...> Baltijos šalys apskritai rems viską "kas liečia sankcijas Rusijai ar prieštarauja Rusijos politikai", —  pažymėjo ekspertas.

  Ekspertas pabrėžė, kad Rusija niekada nepareiškė apie ketinimus prijungti Baltijos šalis prie Rusijos teritorijos.

  "Baltijos šalys yra vienos mažiausiai išsivysčiusių ir nuskurdžiusių Europos Sąjungos šalių. Todėl joms ir tenka laikytis rusofobinės pozicijos ir nurašyti visas savo ekonomines ir politines nesėkmes Rusijai. Todėl jos pasirašo sutartis ir su Kanada, ir su visomis ES šalimis, ir su bet kuo, kad tik gautų bent kiek pinigų, kad kažkaip išlaikytų savo valdžią ir savo egzistavimą", — pasakė ekspertas.

  Dar šia tema

  Dėl savo "rusofobinio svaigulio" Lietuva liks vieniša, pareiškė ekspertas
  Rusofobų fronte nieko naujo: Nausėda prašo NATO raketų
  Politologas: JAV naudojasi Baltijos šalimis kaip ES ekonomikos "smaugimo priemone"
  Kodėl rusofobai nusitaikė į Sputnik
  Tegai:
  rusofobija, Lietuva, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos