11:40 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Tai didžiausias Estijos istorijoje duomenų nutekėjimas iš internetinių parduotuvių

  VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Estijos internetinės parduotuvės "Charlot" duomenų bazė, kurioje buvo apie 14 tūkstančių vartotojų asmeniniai duomenys, tapo viešai prieinama, praneša technologijos naujienų portalas "Geenius".

  Duomenys buvo paskelbti kaip paprastas teksto failas, juos buvo lengva rasti per Google paiešką.

  Duomenyse buvo pateikiami žmonių vardai, pavardės, telefono numeriai, elektroninio pašto adresai, internetinėje parduotuvėje naudojami slaptažodžiai ir kai kuriais atvejais asmeniniai vartotojo kodai.

  Estijos valstybinės informacinės sistemos departamento (CERT) incidentų skyrius pranešė, kad tai didžiausias duomenų nutekėjimas iš internetinių parduotuvių šalies istorijoje.

  Daroma prielaida, kad nutekėjimas atsirado dėl parduotuvių vadovų, kurie nesiėmė būtinų saugumo priemonių darbui internete, aplaidumo.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Lietuvoje kibernetiniai nusikaltėliai pasinaudojo plastinės chirurgijos klinikos pacientų asmeniniais duomenimis, kad galėtų reikalauti iš žmonių piniginių išmokų.

  "Darknet" ekspertas, buvęs "Siemens" kovos su kibernetiniais išpuoliais departamento vadovas Kornelijus Granigas pareiškė, kad šiuolaikinėje medicinoje vis daugiau prietaisų yra implantuojami į kūną, ir per juos kaupiama informacija apie žmogaus būklę, o tai gali naudoti programišiai.

  Lietuvos politikai dažnai skelbia apie aktyvią ir sėkmingą kovą su kibernetinėmis grėsmėmis. Sausį Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pavadino Lietuvą lydere informacijos saugumo srityje. Pasak jo, ši sritis yra Lietuvos prioritetas.

  Lietuvos vyriausybė patvirtino kibernetinio saugumo užtikrinimo planą iki 2021 metų. Iš viso projektui numatyta skirti apie septynis milijonus eurų iš valstybės biudžeto ir ES fondų.

  Dar šia tema

  Nabiulina: Rusijos kibernetinio saugumo lygis taps konkurenciniu pranašumu
  Lietuvoje programišiai pavogė medicinos centro pacientų asmeninius duomenis
  Ekspertas: Lietuva tikisi užtikrinti kibernetinį saugumą kitų sąskaita
  Tegai:
  Estija, kibernetinis saugumas

  Svarbiausios temos