07:38 2019 Gruodžio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Latvijos prezidentas Egilas Levitas, archyvinė nuotrauka

  Naujajam Latvijos prezidentui teko du kartus pakartoti priesaiką inauguracijoje

  © CC BY-SA 2.0 / Ieva Ābele, Saeima
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  25

  Pradėdamas eiti pareigas, naujasis Latvijos prezidentas Egilas Levitas pažadėjo teisingai elgtis su visais gyventojais; tiesa, jam nepavyko prisiekti iš pirmo karto

  VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Buvęs Europos Sąjungos teismo teisėjas Egilas Levitas pirmadienį prisiėmė Latvijos Prezidento pareigas ir iškilmingai prisiekė Seime, praneša Sputnik Latvija.

  Levitas buvo išrinktas prezidentu Seimo balsų dauguma. Levitui pradėjus eiti pareigas, savo darbą valstybės vadovo poste oficialiai baigė Raimondas Vėjuonis.

  "Prisiekiu, kad visas mano darbas bus skirtas Latvijos žmonių gerovei. Padarysiu viską, kas yra mano galioje, kad skatinčiau Latvijos ir visų jos gyventojų gerovę. Laikysiuosi Latvijos Konstitucijos ir įstatymų. Elgsiuosi teisingai ir sąžiningai vykdysiu savo pareigas", — sakė Levitas, duodamas prezidento priesaiką.   

  Kaip pažymi Sputnik Latvija, Levitui teko du kartus pakartoti priesaiką, nes pirmą kartą jis supainiojo paskutinį žodį: vietoje "sirdsapzina" ("sąžinė") pasakė "apzina" ("sąmonė").

  64 metų Levitas prezidentu buvo išrinktas gegužės 29 dieną. Jį kandidatu iškėlė valdančioji koalicija.

  1982 metais Levitas baigė Hamburgo universiteto Teisės fakultetą, 1985 metais — to paties universiteto Socialinių mokslų ir filosofijos fakultetą. Jis ėjo Latvijos ambasadoriaus pareigas Vokietijoje, Šveicarijoje, Austrijoje ir Vengrijoje, buvo penktojo šaukimo Seimo nariu, dirbo teisingumo ministru, Europos Žmogaus Teisių Teismo Latvijos atstovu. Buvo iškeltas kandidatu dar 2015 metais.

  Jis taip pat yra Latvijos Konstitucijos preambulės, kuri numato, kad Latvijos valstybė buvo sukurta tam, kad "garantuotų latvių tautos, jos kalbos ir kultūros egzistavimą ir šimtmečio plėtrą", autorius.

  Dar šia tema

  Pagal rinkimų kokybę Lietuva aplenkė Jungtinę Karalystę ir JAV, rodo tyrimas
  Politikas: Latvija nori paskelbti karą Estijai ir pasiduoti
  Tegai:
  Egilas Levitas, Latvija

  Svarbiausios temos