10:55 2019 Gruodžio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Alaus bokalas, archyvinė nuotrauka

  "Reuters" atskleidė, kaip Latvija ir Estija kovoja dėl alkoholio rinkos

  © CC0 / Unsplash / Mattias Diesel
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Tiek Latvija, tiek Estija teigia, kad nori išvengti prekybos karo ir yra pasirengusios deryboms

  VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Pirmadienį Latvijos Seimas patvirtino akcizo tarifo stipriajam alkoholiui sumažinimą 15 proc. Tai eilinis žingsnis kovoje su "alkoturistais" iš Suomijos ir Estijos, rašo Reuters.

  Apskaičiuota, kad tarpvalstybinė prekyba alkoholiu Latvijoje sudaro 45 mln. eurų per metus. Latvijos ir Estijos pasienyje vyno parduotuvės pernai pardavė 40,5 mln. litrų alkoholio.

  Latvijos Seimo sprendimas biudžetui kainuos 70 mln. eurų, tačiau, anot Vyriausybės, kitu atveju nuostoliai dėl pelno praradimo būtų 92 mln. eurų.

  Estijos Vyriausybė, kuri taip pat sumažino alkoholio akcizus, skaičiuoja, kad bus prarasta 12 mln. eurų biudžeto, tačiau tikisi, kad didėjantis alkoholio pardavimas padės padidinti pajamas 3 mln. eurų per metus.

  Mažmeninės alkoholio kainos Latvijoje vis dar bus žemesnės nei Estijoje.

  Pirmadienį Ainažių mieste pirkėjai prie vyno parduotuvės pigų alų ir stipriuosius alkoholinius gėrimus krovė į mašinas su estiškais ir suomiškais numeriais.

  "Manau, kad jei kainos būtų vienodos ar panašios, niekas čia nevažiuotų dėl poros butelių alaus ar džino", — sako Kim Ino, 41 metų estas, dirbantis farmacijos įmonėje.

  Prekyba alkoholiu daro įtaką ekonomikai dėl akcizo mokesčių, sakė Finansų ministerijos Netiesioginių mokesčių departamento vadovo pavaduotoja Jolanta Krastinija. Pasak jos, žmonės, kurie atvyksta į Latviją pirkti alkoholio, taip pat perka kurą, apsistoja nakčiai viešbučiuose ir perka kitas prekes parduotuvėse.

  Estija sumažino alkoholio akcizus tam, kad sumažintų tarpvalstybinės prekybos apimtį, sakė Estijos finansų ministerijos Netiesioginių mokesčių departamento vadovas Marekas Uskliula.

  Estijos vyriausybės teigimu, akcizo mokesčio sumažinimas leis verslininkams sumažinti alkoholio kainą, tai turėtų sumažinti tarpvalstybinę alkoholio prekybą su Latvija, kuri pastaraisiais metais išplito. Esminis skirtumas tarp kaimyninių šalių akcizų dydžio lėmė tai, kad Estijos gyventojai vis dažniau perka alkoholį Latvijoje.

  Po to, kai Estija priėmė sprendimą sumažinti alkoholio akcizą, Latvijos ministras pirmininkas Krisjanis Karins apkaltino Taliną už "akcizo karo pradžią". Jis pareiškė, kad Latvija atsakys į akcizo mokesčio sumažėjimą.

  Dar šia tema

  Estijoje ketvirtadaliu sumažintas akcizas alkoholiui
  Estijos premjeras papasakojo, kaip pasikeis alkoholio kainos
  Latvijos premjeras: akcizas alkoholiui gali būti sumažintas jau rugpjūčio mėnesį
  Tegai:
  karas, akcizas, Estija, Latvija

  Svarbiausios temos