07:42 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  62

  Pasak Petrovo, po Estijos prezidentės vizito į Maskvą, abiejų šalių santykiuose matomi teigiami pokyčiai, tačiau Talinas karts nuo karto rodo nedraugišką elgesį

  VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Rusija norėtų, kad Baltijos šalys atliktų "ne išgarsėjusios "sanitarinės užkardos" vaidmenį, bet būtų tiltas, kuris padės sukurti bendradarbiavimą tarp Rusijos ir Europos", interviu portalui Baltnews sakė Aleksandras Petrovas, Rusijos ambasadorius Estijoje.

  Kaip pažymėjo diplomatas, šis statusas būtų naudingas tiek Estijai, tiek bendrai visoms Baltijos šalims.

  Kita vertus, pasak ambasadoriaus, yra daug priežasčių, dėl kurių Maskvos ir Talino santykiai lieka įtempti. Vienas iš pagrindinių aspektų, trukdančių politiniam dialogui, yra "Estijos politinės klasės atstovų siauras požiūris į Rusiją".

  Kaip minėjo Petrovas, anksčiau Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid pažymėjo, kad dabar Estijos politikai kalba apie Rusiją vienas su kitu, bet jie turi kalbėti su pačia Rusijos Federacija.

  Pasak diplomato, tokie vizitai, kaip Kaljulaid apsilankymas Maskvoje, yra būtent tai, ko trūksta Rusijos ir Estijos santykiams.

  "Tačiau viena kregždė — ne pavasaris. Norėtume matyti, kaip realiai judame į priekį. Šių kontaktų nebuvo daugelį metų, ir norėtume, kad šie teigiami impulsai būtų toliau plėtojami", — sakė Petrovas.

  Tačiau, anot jo, po Estijos lyderės pokalbio su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu jau "galima kalbėti apie teigiamus pokyčius". Pasak ambasadoriaus, Maskva pritarė Estijos priėmimui į nenuolatinius JT Saugumo Tarybos narius. Be to, Rusija pasiūlė Talinui surengti konsultacijas dėl būsimo bendradarbiavimo Saugumo Taryboje. Maskva taip pat pasiūlė Talinui konsultuotis dėl Susitarimo dėl dvigubo apmokestinimo išvengimo ir susitikti bendros transporto komisijos posėdyje.

  Ambasadorius taip pat pakomentavo klausimą, su kuo susijusios fobijos Rusijos Federacijos atžvilgiu ir kodėl Estijos politikai reguliariai žaidžia "Rusijos korta". Jo vertinimu, matyt, "yra tam tikrų kompleksų, susijusių su istorine praeitimi", kurių Vakarų šalys nepalaiko.

  "Norėčiau jus patikinti, kad daugelis Vakarų politikų, atvykstančių į Rusiją aukščiausiojo lygio derybų, netiki jokia mūsų šalies agresija. Sklinda daug kalbų apie antirusiškų sankcijų panaikinimą, visapusiškai suprantant, kad žala yra padaryta abiem pusėms, ir atėjo laikas nuspręsti dėl tokios nedraugiškos linijos nutraukimo", — sakė Petrovas.

  Ambasadorius priminė, kad Rusiją liūdina tai, kad Estija remia tiek maksimalų sankcijų prieš Rusiją išplėtimą, tiek balsavimo teisės Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (PACE) atėmimą iš Rusijos delegacijos. Toks Talino elgesys, kaip pabrėžė Petrovas, jokiu būdu nepadeda atkurti dialogo, kurio šalys turėtų siekti.

  Dar šia tema

  Rusija nori tiekti Baltijos šalims elektrą, joms pasitraukus iš BRELL
  Ekspertas: Lietuva jaučiasi pilnavertė tik rusofobijos dėka
  "Gąsdinimai neveikia": lietuviai vyksta į Kaliningradą nepaisydami valdžios nuomonės
  Tegai:
  Baltijos šalys, Rusija

  Svarbiausios temos