13:53 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Hidrologinė sausra kaip pavojingas reiškinys buvo paskelbta nacionaliniu mastu liepos pradžioje, nes daugiau nei pusėje šalies vandens matavimo stočių buvo stebima lokalaus pobūdžio hidrologinė sausra

  VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Šiuo metu hidrologinė sausra šalyje jau pasibaigė, praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

  Sausra, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Padėtis upėse yra šiek tiek pagerėjusi, ir tai nulėmė šį mėnesį iškritę krituliai.

  Geriausia situacija yra vakarų Lietuvos upėse. Jų vandens lygiai artimi vidutiniams daugiamečiams liepos mėnesio lygiams ar šiek tiek žemesni. Kitoje šalies dalyje vanduo iki šiol gana stipriai nusekęs.

  Blogiausia padėtis rytų Lietuvos upėse, ypač Neryje. Neryje ties Buivydžiais ir Vilniumi vandens debitas mažesnis už gamtosauginį, o Jonavoje artimas gamtosauginiam.

  Artimiausiomis dienomis prognozuojamas lietus situacijos iš esmės nepagerins.

  Lietuvos upių vandens lygis vis dar išlieka žemas >>

  Hidrologinė sausra kaip pavojingas reiškinys buvo paskelbta nacionaliniu mastu liepos pradžioje, nes daugiau nei pusėje šalies vandens matavimo stočių buvo stebima lokalaus pobūdžio hidrologinė sausra.

  Anksčiau aplinkos ministras Kęstutis Mažeika kreipėsi į Baltarusijos gamtos išteklių ir aplinkos apsaugos ministeriją ir informavo, kad Neries upėje Lietuvos teritorijoje yra susidariusi kritinė padėtis. Buvo skelbiama, kad smarkiai žemėjantis vandens lygis kelia grėsmę Neries baseino vandens ekosistemoms, augalijai ir gyvūnijai, taip pat laivybai tiek Lietuvoje, tiek Baltarusijoje.

  Baltarusija atsakė, kad vandens lygio sumažėjimas Neries upėje Baltarusijoje yra natūralių svyravimų ribose ir nėra kritiškas.

  Liepos orai Lietuvoje ir Vilniuje
  © Sputnik /
  Liepos orai Lietuvoje ir Vilniuje

  Dar šia tema

  Lietuva paprašė, kad Baltarusija padėtų pakelti Neries lygį sausros metu
  Lietuvoje paskelbta ekstremalioji padėtis dėl sausros
  Tegai:
  sausra

  Svarbiausios temos