05:53 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  46

  Pataisos bus svarstomos Latvijos Vyriausybės posėdyje

  VILNIUS, liepos 16 — Sputnik. Latvija apsvarstys įstatymo pataisas, kurios leis NATO pajėgoms krizinių situacijų ar pratybų atveju kirsti respublikos sieną už oficialių pasienio kontrolės punktų ribų.

  Apie tai praneša Sputnik Latvija su nuoroda į respublikos ministrų kabinetą.

  Pakeitimai reiškia, kad Aljanso kariai, atvykstantys į Latviją, kad suteiktų pagalbą nepaprastos situacijos metu ar dalyvautų pratybose, galės kirsti išorinę Latvijos sieną už pasienio kontrolės punktų ribų.

  Kai kuriais atvejais tai taps įmanoma ir gavus Valstybės sienos apsaugos tarnybos leidimą. Šiuo metu tokios išimtys įstatyme nenurodytos.

  Tikimasi, kad pataisos bus svarstomos Vyriausybės posėdyje antradienį.

  Vašingtonas reguliariai perduoda ginklus ir šaudmenis Baltijos šalims, taip pat dislokuoja karius Baltijos šalių karinėse bazėse.

  Lietuva, kaip ir kitos Baltijos šalys, vis dažniau pasirašo solidžias gynybos sutartis su Jungtinėmis Valstijomis, paaiškindamos tai tariamai egzistuojančia "Rusijos grėsme".

  Aukos vaidmens atlikti nenorit? Kuo baigsis proamerikietiškos Europos istorija >>

  Liepos pradžioje Vašingtonas perdavė Lietuvos pasieniečiams techniką, kurios vertė siekia 5,350 milijono JAV dolerių (apie 4,763 milijono eurų). Į šį sąrašą įtraukti šiluminiai vaizduokliai, mobilieji radijo imtuvai su papildomu maitinimo šaltiniu, taip pat GPS imtuvai.

  Metų pradžioje Lietuva taip pat susitarė su Jungtinėmis Valstijomis įsigyti 200 šarvuotų kovinės paramos visureigių (JLTV), o tai kainuos šaliai beveik 142 milijonus eurų. Dar anksčiau Vilnius gavo JAV priešraketines sistemas "Javelin", už kurias jis sumokėjo daugiau kaip 17,6 milijono eurų.

  Maskva ne kartą atkreipė dėmesį į padidėjusį NATO buvimą prie Rusijos Federacijos vakarinių sienų. Rusija ne kartą pareiškė, kad neketina nieko pulti. Tuo pačiu metu, pasak Rusijos užsienio reikalų ministerijos, Aljansas naudoja Vakarų isteriją dėl galimos "Rusijos agresijos", kad kuo daugiau karinės technikos ir kontingentų sutelktų rytiniame flange.

  Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Aleksandras Gruško pažymėjo, kad praėjusių metų NATO valstybių narių gynybos išlaidos viršijo vieną trilijoną dolerių, o tai yra 22 kartus daugiau nei Rusijos gynybos išlaidos.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Rusijos deputatas: Pentagonas per žiniasklaidą nori įteisinti "Rusijos agresiją"
  Ekspertas: Baltijos šalims trūksta ne pinigų, o protingų politikų
  JAV generolas atskleidė įslaptintą planą, jei prasidėtų branduolinis karas
  Ekspertė: Baltijos šalių kariai NATO nelaikomi saviškiais
  Vinys į NATO dangtį. Kodėl JAV kaip ugnies bijo S-400 tiekimo Turkijai
  Tegai:
  Latvija, NATO

  Svarbiausios temos