00:51 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  52

  Strateginių ginklų diegimas Baltijos šalyse gali sukelti labai rimtų pasekmių visam pasauliui, mano ekspertas Vladimiras Kozinas

  VILNIUS, liepos 17 — Sputnik. Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pareiškė, kad JAV kariuomenės nuolatinis buvimas Baltijos šalyse užkerta kelią "galimai Rusijos agresijai" geriau nei bet kokios kitos priemonės.

  Pasak jo, "net santykinai mažas amerikiečių karinis buvimas", pavyzdžiui, trumpųjų nuotolių oro gynybos blokų ar JAV bataliono dislokavimas, kartu su Aljanso greitojo reagavimo pajėgomis Lietuvoje, "žymiai padidins NATO atgrasymo galimybes".

  Interviu Sputnik Lietuva Rusijos Federacijos karo mokslų akademijos profesorius Vladimiras Kozinas pareiškė, kad Baltijos šalys tikisi, jog Vašingtonas įdiegs jų teritorijoje ne tik oro gynybos sistemas, bet ir strateginius ginklus.

  "Amerikiečiai nesupranta, kad tai gali paaštrinti situaciją, galbūt ne šiandien, ne rytoj, bet poryt, nes ši idėja jau seniai cirkuliuoja amerikiečių ir mūsų kaimynų protuose ir širdyse. Ir jie nori įsigyti ne tik Amerikos oro gynybos, bet ir priešraketinės gynybos sistemas, kaip padarė Rumunija ir Lenkija. Jei amerikiečiai jau seniai visus pagrindinius Baltijos šalių oro uostus pavertė savo aviacijos placdarmais, kad dislokuotų įprastinius ir branduolinius ginklus, tai nenuostabu, kad Lietuva, Latvija, Estija primygtinai reikalaus, kad Trampas tiektų joms ne tik oro gynybos, bet ir priešraketinės gynybos sistemas, kad pridengtų karinius aerodromus ir karines jūrų bazes, kur jau seniai atvyksta JAV karo laivai, įskaitant ir su valdomu raketų ginklu", — pareiškė ekspertas.

  Kozino teigimu, dėl JAV veiksmų Baltijos šalių regione kyla grėsmė visam pasauliui.

  "Jei jie dislokuos gynybinę sistemą "Patriot", tai ji nekels mums grėsmės, bet jei jie dislokuos sistemą ne tam, kad apsaugotų kai kuriuos karinius objektus, bet dislokuos strateginės paskirties sistemą, kuri turės ne sistemos "Patriot" raketas-perėmėjas, o standartines įvairių modifikacijų raketas, tai, žinoma, jie kels grėsmę Rusijai ir Baltarusijai. Apskritai, nieko gero nei Baltijos šalims, nei JAV, nei Europai, nei visam pasauliui nebus", — pareiškė ekspertas.

  Dar šia tema

  Vinys į NATO dangtį. Kodėl JAV kaip ugnies bijo S-400 tiekimo Turkijai
  Ekspertė: Baltijos šalių kariai NATO nelaikomi saviškiais
  Ekspertas: Britanija kolonizuoja Baltijos šalis karių pagalba
  NATO kariams norima leisti bet kur kirsti Latvijos sieną
  Tegai:
  oro gynybos sistemos, Baltijos šalys, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos