01:32 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Klaipėdos universiteto mokslininkai išanalizavo jūrinio vėjo energetikos plėtros Baltijos jūroje galimybę tam, kad išnaudotų jūrinio vėjo potencialą Baltijos jūroje

  VILNIUS, liepos 18 — Sputnik. Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų institutas identifikavo teritorijas, kuriose tikslinga vėjo elektrinių plėtra ir eksploatacija, praneša Energetikos ministerija.

  Siekiant puoselėti vietinę elektros energijos gamybą iš atsinaujinančių energijos šaltinių, Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje numatyta vėjo energetikos plėtra Baltijos jūroje. 

  "Jūrinis vėjas yra vienas iš perspektyviausių ir efektyviausių atsinaujinančių energijos išteklių ir į jo plėtrą krypsta daugelio valstybių žvilgsniai. Mūsų tikslas — padėti tvirtą pagrindą jūrinio vėjo plėtrai Baltijos jūroje ir maksimaliai išnaudoti jūrinio vėjo potencialą", — sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

  Pabrėžiama, kad Lietuvai priklausančioje Baltijos jūros teritorijoje galima įrengti apie 3,35 gigavatų (GW) vėjo elektrinių turbinų. Tai yra maksimalūs galimi pajėgumai, tačiau konkretūs scenarijai priklausys nuo infrastruktūrinių ir finansinių plėtros sąlygų.

  Pateikta analizė apie Baltijos jūros dugną, gylį bei hidrometeorologines sąlygas: vėją, bangas, tėkmes, temperatūrą, druskingumą. Pateiktos išvados apie biologinės įvairovės tyrimų ir stebėjimų duomenis, žvalgybinius inžinerinius ir geologinius tyrimus.

  Įvertinant minėtą informaciją bei galiojančius nacionalinio saugumo reikalavimus ir apribojimus, jūrinė Lietuvos teritorija suskirstyta į zonas, kuriose galėtų būti įrengta vėjo jėgainė.

  Energetikos ekspertai pasiūlė kelis alternatyvius jūros teritorijos plotus, kuriuose būtų vykdoma vėjo elektros energijos plėtra.

  Kitas etapas — LEA inicijuos specialiojo plano rengimą bei strateginio jėgainių poveikio aplinkai vertinimą.

  Atliktas tyrimo rezultatai taip pat padės ekspertams įvertinti prisijungimo prie elektros perdavimo tinklų sausumos teritorijoje galimybes ir sudaryti jūrinio vėjo plėtros ekonominę kaštų ir naudos analizę.

  Atlikus šiuos parengiamuosius darbus, bus ruošiami pasiūlymai dėl jūrinės teritorijos dalių, leidimų, plėtros ir konkursų organizavimo tvarkos.

  Šiuos dokumentus turės patvirtinti Vyriausybė.

  Priėmus sprendimus dėl vėjo elektrinių galių ir plėtros vietų, bus sprendžiamas finansavimo klausimas. 

  Išankstiniais duomenimis, vėjo jėgainė Baltijos jūroje būtų įrengta iki 2030 metų.

  Dar šia tema

  Ekspertas pasakė, kaip Lietuva pažeidžia ES principus energetikos srityje
  Lietuva taps Tarptautinės energetikos agentūros nare
  Lietuva sugalvojo "legendą" apie kovą su Rusijos energetikos projektais
  Tegai:
  Energetikos ministerija, vyriausybė, Baltijos jūra, vėjo energija, Lietuva

  Svarbiausios temos