15:54 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Prezidentės ir EKRE konfrontacija prasidėjo balandžio pabaigoje, kai Kaljulaid demonstratyviai paliko Parlamento salę naujo konservatoriaus, įtariamo smurtavimu šeimoje, priesaikos metu

  VILNIUS, liepos 20 — Sputnik. Estijos vidaus reikalų ministras, Konservatorių liaudies partijos (EKRE) pirmininkas Mart Helme paragino prezidentę Kersti Kaljulaid atsistatydinti. Apie tai praneša Sputnik Estija.

  Buvęs Estijos ministras pirmininkas Edgaras Savisaras, archyvinė nuotrauka
  Фото: Таллиннская городская канцелярия

  Ministras taip pareiškė po to, kai respublikos vadovė interviu žurnalui "Užsienio politika" kritikavo konservatorių partijos politinį stilių ir pareiškė, kad labai nepritaria jos pozicijai tam tikrais klausimais. Kaip pareiškė Kaljulaid, per griežti pareiškimai apie moteris, kitų tautybių atstovus ir seksualines mažumas neatspindi daugumos Estijos gyventojų požiūrio.

  Reaguodamas į tai, Helme pareiškė, kad Kaljulaid "nesupranta, kokią poziciją užima" ir "kokias galias ir pareigas turi".

  "Jei ji (prezidentė — Sputnik) skelbia pasauliui, kad nekenčia partijos, kuri gavo stiprų rinkėjų mandatą, tikriausiai jai kažkas negerai su nervų sistema", — sakė Vidaus reikalų ministerijos vadovas.

  Pasak Helme, dabar Estijos ministrai "turi išsklaidyti kvailus prezidentės pareiškimus tarptautinėje arenoje".

  EKRE, Centro partija ir Tėvynės partija sudaro valdančiąją koaliciją. Atviras konfliktas tarp konservatorių ir Kaljulaid kilo balandžio pabaigoje.

  Kai naujasis užsienio prekybos ir IT ministras Marti Kuusikas davė priesaiką Parlamento salėje, Estijos prezidentė paliko savo vietą. Kitą dieną Kuusik atsistatydino dėl įtarimų smurtavimu šeimoje. 

  Dar šia tema

  Estijos parlamentas pasiūlė pasitraukti iš ETPA po Rusijos sugrįžimo
  Kasemas paaiškino, kodėl šventiniai fejerverkai Maskvoje piktina Baltijos šalis
  Ekspertas: Baltijos šalys žūtbūt pasiliks ETPA kartu su Rusija
  Narvos upe prancūzas bandė neteisėtai patekti iš Estijos į Rusiją
  Tegai:
  Estija, Kersti Kaljulaid

  Svarbiausios temos