19:54 2019 Lapkričio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Aleksandras Filejus

  Rusų politikui gresia baudžiamoji atsakomybė už latvių pasveikinimą su švente

  © Photo: Facebook / Русский союз Латвии
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  23 0 0

  Partijos "Latvijos rusų sąjunga" valdybos nariui gresia laisvės atėmimas iki penkerių metų už socialiniame tinkle paskelbtą sveikinimą

  VILNIUS, liepos 23 — Sputnik. Latvijos valstybinio saugumo tarnyba iškėlė baudžiamąją bylą prieš partijos "Latvijos rusų sąjunga" valdybos narį ir "Totalinio diktanto" Latvijoje organizatorių Aleksandrą Filejų po to, kai jis pasveikino latvius su metinėmis, kai sovietų kariai išlaisvino valstybę nuo diktatoriško režimo. Apie tai pranešama politinės partijos pranešime Facebook paskyroje.

  Pažymima, kad birželio 17 dieną Filejus parašė socialiniame tinkle sveikinimą su 79-osiomis metinėmis, kai Raudonosios armijos pajėgos nuvertė diktatorišką režimą, pagrįstą nacionalizmo principais. Po to respublikoje įsivyravo tarybinė valdžia.

  Filejaus pranešime buvo nurodyta, kad Latvija visai neprieštaravo tapti sovietų šalimi, nes darbo judėjimas buvo galingas ir platus, be to, šalis buvo išlaisvinta nuo "latifundinės priespaudos". Šios laisvės ypač laukė "neturtingi mažažemiai valstiečiai, nelaisvi samdiniai, bedaliai darbininkai ir studentai, kurie buvo per prievartą siunčiami kirsti miškus ir išgauti durpes".

  "Šią datą reikia gerbti", — parašė Filejus, palinkėjęs visiems geros ir šviesios šventės.

  Anot partijos "Latvijos rusų sąjunga", baudžiamasis procesas buvo pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 74.1 straipsnį "Dėl veiksmų, kuriais viešai šlovinami, neigiami, pateisinami TSRS karo nusikaltimai Latvijai ir jos gyventojams". Straipsnyje numatytas laisvės atėmimas iki penkerių metų, trumpalaikis laisvės atėmimas, priverstinis darbas ar bauda.

  Politologas: Latvija rasizmą ir apartheidą paverčia valstybės ideologija >>

  Partija pažadėjo suteikti visą reikalingą pagalbą ir paramą Filejui, o baudžiamąjį jo persekiojimą pavadino teisės į žodžio laisvę Latvijos visuomenėje pažeidimu.

  Dar šia tema

  Latvijos gyventoja supyko dėl skaitiklio instrukcijos rusų kalba
  Rusija iškėlė bylą dėl rusų genocido, dalyvaujant latvių kilmės žmonėms
  EP atskleidė, kodėl Latvijoje nepavyksta uždrausti Georgijaus juostelių
  Tegai:
  TSRS, Rusija, Latvija

  Svarbiausios temos