14:42 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  56

  Ryga tinklalapį laiko grėsme Ukrainos teritoriniam vientisumui

  VILNIUS, liepos 24 — Sputnik. Latvijos valdžios institucijos nusprendė blokuoti portalą "Baltnews.lv". Apie tai praneša "Telegram" kanalas "Bližneje zarubežje. LIVE".

  Latvijos užsienio reikalų ministerijos teigimu, tinklalapis kelia grėsmę Ukrainos teritoriniam vientisumui, kenkia jos nepriklausomybei ir suverenitetui, todėl patenka į ES sankcijų taikymo sritį. Portalo žurnalistams Latvijoje gresia baudžiamoji atsakomybė.

  Sputnik, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Максим Блинов

  Pranešimą svetainės administratoriui išsiuntė Latvijos universiteto Matematikos ir informatikos institutas, kuris yra nacionalinis domeno administratorius, praneša RIA Novosti.

  Pažymima, kad Latvijos užsienio reikalų ministerija priėmė tokį sprendimą, remdamasi tuo, kad domeno "baltnews.lv" registracija tariamai pažeidžia 2014 metų kovo 17 dienos ES reglamentą.

  Baltijos šalių valdžios institucijos sistemingai kenkia Rusijos žiniasklaidai. Lietuvoje liepos mėnesį teismas nusprendė užblokuoti prieigą prie "Sputnik Lietuva" respublikos teritorijoje. Toks sprendimas priimtas todėl, kad nacionalinis transliuotojas "LRT" pateikė skundą Lietuvos radijo ir televizijos komisijai (LRTK) dėl "autorinių teisių pažeidimo".

  Maskva sukritikavo Lietuvos veiksmus. Rusijos žurnalistų sąjungos vadovas Vladimiras Solovjovas sakė, kad Lietuva nusprendė "atsikratyti "Sputnik", nes tai, ką jis transliuoja, prieštarauja pagrindinių vietinių kanalų politikai".

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pavadino Vilniaus sprendimą "atvira represija prieš nepageidaujamą žiniasklaidą".

  Be to, gegužės pabaigoje Vilniaus oro uoste "pokalbiui" buvo sulaikytas agentūros "Sputnik Lietuva" vyriausiasis redaktorius, Latvijos pilietis Maratas Kasemas. Šis incidentas įvyko praėjus dviem dienoms po antrojo prezidento rinkimų turo Lietuvoje, kuris buvo išsamiai nušviestas agentūros publikacijose.

  Kaip sakė pats Kasemas, Lietuvos specialiųjų tarnybų atstovai domėjosi redakcijos personalo veikla ir kontaktų šaltiniais. Žurnalistui buvo uždrausta atvykti į Lietuvą penkerius metus.

  Rusija ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos valdžios institucijų veiksmai šiurkščiai pažeidžia tarptautinę teisę. Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad "Sputnik" susidūrė su "atviru persekiojimu" Lietuvoje, nepaisant to, kad agentūra veikia, visiškai laikydamasi įstatymų ir aukštų žurnalistikos standartų.

  Praėjusiais metais Rygoje Vidaus reikalų ministerijos Saugumo policija sulaikė "Sputnik Latvija" vyriausiąjį redaktorių Valentiną Rožencovą. Žurnalistas praleido apie 12 valandų Saugumo policijos pareigūnų kabinetuose.

  Agentūros "Spuntik" spaudos tarnyba pabrėžia, kad žurnalistų persekiojimas tapo norma Baltijos šalyse ir joms didelį rūpestį kelia Rusijos naujienų agentūrų populiarumas, nes jos perteikia požiūrį, kuris skiriasi nuo "vienintelio ir teisingo".

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Demokratija ir žodžio laisvė: Rusijos žurnalistai neįleisti į forumą Lietuvoje
  Rusijos žurnalistų sąjunga: Vilnius "neužčiaups" Sputnik Lietuva
  MIA "Rossija segodnia" pakomentavo situaciją dėl Sputnik Lietuva
  Europos teismas patvirtino Lietuvos sprendimą dėl kanalo "NTV Mir Lithuania"
  ESBO sureagavo į RT ir Sputnik žurnalistų neįleidimą į žiniasklaidos forumą Londone
  Tegai:
  grėsmė, Ukraina

  Svarbiausios temos