05:56 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  29

  Anksčiau Latvijos teisingumo ministras Janis Bordanas pareiškė, kad Lepsą būtina įtraukti į "juodąjį sąrašą", tuo tarpu Vidaus reikalų ministerijos vadovas Sandis Girgenas sakė, kad tam nėra jokio pagrindo

  VILNIUS, liepos 25 — Sputnik. Latvijos vidaus reikalų ministerija nemato priežasčių įtraukti rusų dainininką Grigorijų Lepsą į "juodąjį sąrašą" asmenų, kuriems draudžiama atvykti į šalį, žurnalistams sakė Vidaus reikalų ministerijos atstovas Maris Zarinšas. Apie tai pranešė naujienų agentūra RIA Novosti.

  Anksčiau teisingumo ministras Janis Bordanas pareiškė, kad Lepsą būtina įtraukti į "juodąjį sąrašą". Į jį įtraukti užsienio pilietį gali Užsienio reikalų ministerija ir Vidaus reikalų ministerija. Latvijos vidaus reikalų ministerijos vadovas Sandis Girgenas sakė, kad tam nėra jokio pagrindo.

  Latvijos užsienio reikalų ministerija atsisakė komentuoti galimybę įtraukti Lepsą į "juodąjį sąrašą".

  "Tam, kad tai padarytų Vidaus reikalų ministerija, turi būti viena iš septynių sąlygų, pavyzdžiui, kilus kompetentingų institucijų įtarimams, kad šis užsienietis dalyvauja nusikalstamoje ar prieš Latviją veikiančioje organizacijoje, kelia grėsmę valstybės saugumui ar viešajai tvarkai", — sakė Zarinšas.

  Pasak jo, Vidaus reikalų ministerija neturi priežasčių įtraukti Lepsą į "juodąjį sąrašą".

  Pavasarį Lepsas buvo įtrauktas į Lietuvos nepageidaujamų asmenų sąrašą, jam uždrausta atvykti į šalį. Tai inicijavę politikai paragino sukurti teisinį mechanizmą, pagal kurį žmonės, susiję su "nusikalstamomis grupuotėmis", negalėtų patekti į Lietuvą ir koncertuoti.

  Jie taip pat pasiūlė į nepageidaujamų asmenų sąrašą įtraukti tuos žmones, kurie aktyviai remia Rusijos užsienio politiką, kas, jų teigimu, taikoma ir Lepsui.

  Dar šia tema

  Zacharova įvardijo draudimo Lepsui patekti į Lietuvą priežastį
  Rusijos ambasada sureagavo į Lietuvos ketinimą uždrausti Lepsui įvažiuoti į šalį
  Rusijos ambasada pakomentavo draudimą Lepsui įvažiuoti į Lietuvą
  Šimonytė, Ažubalis ir Kasčiūnas pasipiktino Lepso koncertu Lietuvoje
  Istorikas: Lepso koncertas parodė, kad tarp Latvijos politikų nėra vienybės
  Tegai:
  Grigorijus Lepsas, Latvija

  Svarbiausios temos