16:22 2020 Kovo 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB88.1385
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Daugelyje Vakarų pasaulio šalių tai, ką Talinas laiko norma, yra baudžiamasis nusikaltimas, mano Suomijos žmogaus teisių gynėjas Johanas Bekmanas

  VILNIUS, liepos 26 — Sputnik. Rusijoje uždrausta publikuoti ir platinti Adolfo Hitlerio knyga "Mein Kampf" ("Mano kova") netrukus bus išleista Estijoje papildomu tiražu. Pirmasis Hitlerio knygos vertimo estų kalba leidimas jau visiškai išparduotas, praneša Sputnik Estija.

  Kaip papasakojo Suomijos antifašistinio komiteto pirmininkas, žmogaus teisių gynėjas Johanas Bekmanas, tai yra atvira provokacija ir įžūli nacizmo propaganda.

  "Tai yra pagrindinis nacių propagandos objektas, ir tai, kad kažkur šitai buvo paskelbta, jau yra didžiulis skandalas. Manau, kad daugumoje Vakarų pasaulio šalių tai būtų baudžiamasis nusikaltimas. Tai, kad šitai Estijoje atvirai daroma, rodo, kad Estijos Vyriausybė iki šiol mano, jog Hitleris buvo teisus, ji nori pateisinti Hitlerį. Estijos Vyriausybė pateisina Hitlerį įvairiomis formomis", — prisiminė žmogaus teisių gynėjas.

  Be kita ko, Bekmanas atkreipė dėmesį į tai, kad Estijoje jau daugelį metų vyksta SS eitynės, o respublikos valdžia laiko jas norma.

  "Labai liūdna, kad Estijos Vyriausybė iki šiol nesupranta, kad SS yra nusikalstama organizacija, kaip paskelbė Niurnbergo tribunolas. Estijoje atsirado kraštutinių dešiniųjų ir neonacių politikų, kurie dabar tampa vis aktyvesni ir vis atviriau propaguoja Hitlerį... Tokios publikacijos yra visuomeninis pavojus. Daugelyje šalių tai uždrausta įstatymu, ir aš negaliu suprasti, kaip tai gali būti norma ES. Juk Estija yra ES narė. Tai ryški nusikalstama propaganda. Šioje knygoje yra frazių, kurios visiškai sutampa su Baudžiamojo kodekso draudimais, įskaitant ir Estijoje", — pažymėjo žmogaus teisių gynėjas.

  Dar šia tema

  Belgijos naciai iki šiol gauna Hitlerio paskirtą pensiją
  Kas rašoma apie Antrąjį pasaulinį karą įvairių šalių vadovėliuose
  Vilniaus valdžia oficialiai pakeitė Škirpos alėjos pavadinimą
  Bekmanas: Baltijos valstybės pasirengusios pakartoti karo nusikaltėlių veiksmus
  Tegai:
  Estija, Adolfas Hitleris

  Svarbiausios temos