16:49 2020 Kovo 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB88.1385
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Dėl šio veiksnio Baltijos šalyse lyčių skirtumas pagal gyvenimo trukmę yra daug didesnis nei Vakarų ir Šiaurės Europos šalyse, mano ekspertas Peteris Zvidrinšas

  VILNIUS, liepos 30 — Sputnik. Baltijos šalys tapo antilyderėmis tarp Europos Sąjungos šalių pagal tikimosios gyvenimo trukmės skirtumo tarp vyrų ir moterų.

  Taigi Latvijoje šis skirtumas siekia 9,9 metus, Lietuvoje — 9,8 metus, o Estijoje — 8,8 metus. Europos Sąjungos vidurkis siekia 5,2 metus.

  Interviu Sputnik Lietuva demografas, Latvijos universiteto profesorius, ekonomikos mokslų daktaras Peteris Zvidrinšas (Pēteris Zvidriņš) paaiškino tokio didelio atotrūkio Baltijos šalyse priežastis.

  "Pirmiausia, Rytų Europos šalyse, įskaitant Baltijos šalis, yra didesnis širdies ir kraujagyslių susirgimų rodiklis, ypač tarp vyrų. <...> Piktnaudžiavimas alkoholiu tarp vyrų, taip pat elgesio veiksniai. Nelaimingi atsitikimai, traumos ir apsinuodijimai. <...> Savižudybių skaičius pas mus didesnis, nei apskritai  Europos Sąjungoje, ir žmogžudysčių", — pasakė ekspertas.

  "Mūsų moterys yra žymiai pranašesnės už vyrus, vyrai daugiausia dirba materialinėje srityje, o moterys pas mus ir mokytojos, ir gydytojos ir panašiai, kur, žinoma, mirtingumas yra mažesnis", — pasakė ekspertas.

  Pasak eksperto, tokie aukšti rodikliai pastebimi Baltijos šalyse dėl skirtingo vyrų ir moterų išsilavinimo.

  Europos demografinės perspektyvos 2050
  © Sputnik /
  Europos demografinės perspektyvos 2050

  Dar šia tema

  Lietuva ir Latvija yra blogiausios Šiaurės Europos šalys pagal gyvenimo kokybę
  Tegai:
  Baltijos šalys, mirtingumas

  Svarbiausios temos