21:00 2020 Balandžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.0885
 • RUB82.5675
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Įvairios visuomeninės organizacijos turėtų pasisakyti prieš nacistinių nuotaikų ir artefaktų propagandą, mano Estijos antifašistinio komiteto vadovas Andrejus Zarenkovas

  VILNIUS, liepos 30 — Sputnik. Latvijos žurnalistas Jevgenijus Leškovskojus NATO bazėje Estijos miestelyje Valga aptiko legalų "nacistinės produkcijos" turgų, praneša Sputnik Latvija.

  Pasak jo, mugė vyksta vidutiniškai kartą per mėnesį Valgos karinio agitacijos muziejuje, aljanso bazės teritorijoje, kur įsikūrė Estijos sukarintos šauktinės kariuomenės "Kaitselit" ("Gynybos sąjunga") padaliniai. Turguje galima pamatyti degtukus su etiketėmis sumažintų nacių agitacinių plakatų kopijų pavidalu ir kitą panašią produkciją.

  Interviu Sputnik Lietuva Estijos antifašistinio komiteto vadovas, nevyriausybinės organizacijos "Estija be nacizmo" valdybos pirmininkas Andrejus Zarenkovas tokį renginį pavadino šventvagyste.

  "Na, tenka pasakyti, kad visa tai yra tiesiog baisu ir šlykštu. Ir, žinoma, su šituo reikia kovoti. Be abejo, reikia atsispirti šiam norui atgaivinti neonacines tradicijas štai tokiu, net menku, bet niekšišku būdu, parduodant fašistinius simbolius ant degtukų dėžutės, puodelių ir kitos reklaminės produkcijos", — pasakė Zarenkovas.

  Pasak Zarenkovo, "Estija be nacizmo" nori pritraukti ir kitas visuomenines organizacijas, kad jos protestuotų prieš panašias akcijas.

  "Pažiūrėsime, kas vyks toliau, nes tai yra mūsų šalis ir mes nenorime gyventi šalyje, kuri propaguoja neonacines nuotaikas ir nacių artefaktus", — padarė išvadą jis.

  Dar šia tema

  Kasemas paaiškino, kodėl šventiniai fejerverkai Maskvoje piktina Baltijos šalis
  Teisių gynėjas: Estija mano, kad ES normos Hitlerio klausimu jai netaikomos
  Zelenskio bendražygis išvadino "kvailiais" tuos, kurie nori atšaukti Pergalės dieną
  Lietuvoje kilo skandalas dėl nukabintos nacių bendrininko atminimo lentos
  Tegai:
  nacių artefaktai, neonacizmas, Estija

  Svarbiausios temos