08:11 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  53

  Valdžios atstovai taip pat neliko nuošalyje patardami tokių produktų mėgėjams pakeisti šalį

  VILNIUS, liepos 31 — Sputnik. Latvijoje skandalo centre atsidūrė nauja suvenyrų parduotuvė "Sēta", įsikūrusi Rygos senamiesčio centre. Gyventojai nepatenkinti tuo, kad tarp latviškų prekių taip pat buvo puodeliai su Rusijos prezidento Vladimiro Putino atvaizdu, praneša Sputnik Latvija.

  Vietinė gyventoja, vardu Liga, Facebook parašė, kad "buvo labai nemaloniai nustebinta pristatytų prekių asortimento", kuris, jos teigimu, sukėlė pasišlykštėjimą ir priešiškumą visai parduotuvei. Rygos gyventoja pasmerkė panašius suvenyrus iš Latvijos ir pasiūlė parduotuvės pavadinimą pakeisti iš "tradiciniai latvių suvenyrai" į "suvenyrai iš viso pasaulio".

  Vėliau prie skandalingos istorijos prisijungė vietiniai žurnalistai. Jie ištyrinėjo visą parduotuvės asortimentą ir pasikalbėjo su darbuotojais. Paaiškėjo, kad už vieną puodelį su Rusijos vadovo atvaizdu suvenyrų parduotuvėje prašo dešimties eurų, kuriuos daugelis turistų pasirengę sumokėti.

  Vietos žiniasklaida ir kai kurie Latvijos instituto darbuotojai mano, kad tokie suvenyrai gali sudaryti turistams klaidingą įspūdį apie Latviją. Tačiau neįmanoma ir nepraktiška uždrausti pardavinėti tokius gaminius, bet tai yra priežastis apgalvoti tai, ką turistai išsiveža kaip suvenyrus.

  "Viskas — Latvijai!" partijos generalinis sekretorius Raivis Zeltits griežtai pasmerkė suvenyrus su Putinu ir ironiškai pasiūlė išsiųsti į "tėvynę" visus tuos, kurie ją labai myli.

  Šiuo metu Baltijos šalyse klesti valdžios diktuojamos antirusiškos nuotaikos. Baltijos šalių politikai palaiko rusofobinius įstatymo projektus ir patys neretai pasirodo su antirusiškais pareiškimais.

  Visų pirma, Baltijos valdžia nuolat skelbia, kad Maskva, naudodama rusų kalbą, tariamai bando "paveikti" regiono vidaus reikalus.

  Be to, daugelis Baltijos šalių deputatų ir nacionalistiškai nusiteikusių piliečių kovoja prieš rusiškas prekes ir atvaizdus, susijusius su Rusija ar TSRS.

  Pavyzdžiui, Lietuvos politikai kreipėsi į Vokietijos drabužių gamintoją "Adidas" prašydami pašalinti iš prekybos marškinėlius su sovietiniais simboliais. Lietuva panašią užklausą adresavo ir "Amazon" kompanijai.

  Putinas latvių pasitikėjimo reitinge aplenkė Merkel ir Baltijos šalių vadovus. Kaip parodė tyrimas, susidarius krizinei situacijai Latvijos gyventojai iš visų užsienio valstybių lyderių klausytųsi Rusijos prezidento nuomonės.

  Dar šia tema

  Lietuvos ambasadorius JAV paprašė "Walmart" išimti iš prekybos daiktus su TSRS simbolika
  Klastingas planas: nemokamos vizos į Kaliningradą leis Rusijai verbuoti lietuvius
  Tegai:
  suvenyrai, Vladimiras Putinas, Latvija

  Svarbiausios temos