15:09 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  87

  Diplomatė pažymėjo, kad Rusijos užsienio reikalų ministerija kelia žiniasklaidos apsaugos klausimus tarptautinėse platformose

  VILNIUS, rugpjūčio 1 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova teigė, kad žinyba veikia kaip "skubios informacinės pagalbos tarnyba", remdama draugišką žiniasklaidą, užblokuotą užsienyje, rašo agentūra RIA Novosti.

  Atsakyma į Baltnews.lv žurnalisto klausimą trumposios konferencijos metu Zacharova pažymėjo, kad yra keletas būdų, kuriais galima apsaugoti draugišką žiniasklaidą užsienyje.

  "Tai yra tiek vieši pareiškimai, tiek atitinkami protestai, paskelbti kaip diplomatinės notos. Tai yra ir vieša reakcija, ir tarptautinėms organizacijoms pateikta aiški mūsų poziciją, kad toks požiūris į žiniasklaidą yra nepriimtinas", — teigė diplomatė.

  Ji taip pat pabrėžė, kad Rusija kelia žiniasklaidos apsaugos klausimus tarptautinėse platformose ir įvairių konferencijų metu. Be to, pasak jos, Rusijos užsienio reikalų ministerija labai dažnai reaguoja į pačių žiniasklaidos priemonių, žurnalistų ir redakcijų kreipimąsi, kai jie prašo mūsų palaikymo.

  "Tai yra, tai yra ne tik priemonės, kurių mes patys imamės, ir kurių ėmėsi tarptautinė bendruomenė, bet ir tikslingas darbas reaguojant į žiniasklaidos prašymus. Apskritai, mes dirbsime ir kaip skubi informacinė  pagalba", — teigė Zacharova.

  Liepos 24 dieną Latvijos užsienio reikalų ministerija nusprendė užblokuoti prieigą prie Baltnews.lv svetainės. Anot ministerijos, domeno NIC.LV registratorius pažeidė 2014 metų kovo 17 dienos ES reglamentą dėl sankcijų, susijusių su grėsme Ukrainos nepriklausomybei, suverenumui ir teritoriniam vientisumui.

  Šiuo metu "Baltnews Latvia" prieinama lv.baltnews.com.

  Rusijos žiniasklaidos priespauda Baltijos šalyse

  Baltijos šalių valdžios institucijos sistemingai kenkia Rusijos žiniasklaidai. Lietuvoje liepos mėnesį teismas nusprendė užblokuoti prieigą prie "Sputnik Lietuva" respublikos teritorijoje. Toks sprendimas priimtas todėl, kad nacionalinis transliuotojas "LRT" pateikė skundą Lietuvos radijo ir televizijos komisijai (LRTK) dėl "autorinių teisių pažeidimo".

  Maskva sukritikavo Lietuvos veiksmus. Rusijos žurnalistų sąjungos vadovas Vladimiras Solovjovas sakė, kad Lietuva nusprendė "atsikratyti "Sputnik", nes tai, ką agentūra transliuoja, prieštarauja pagrindinių vietinių kanalų politikai".

  Be to, praeitą savaitę  Latvijos valdžios institucijos nusprendė blokuoti portalą "Baltnews.lv". Latvijos užsienio reikalų ministerijos teigimu, tinklalapis kelia grėsmę Ukrainos teritoriniam vientisumui, kenkia jos nepriklausomybei ir suverenitetui, todėl patenka į ES sankcijų taikymo sritį. Portalo žurnalistams Latvijoje gresia baudžiamoji atsakomybė.

  Gegužės pabaigoje Vilniaus oro uoste "pokalbiui" buvo sulaikytas agentūros "Sputnik Lietuva" vyriausiasis redaktorius, Latvijos pilietis Maratas Kasemas. Šis incidentas įvyko praėjus dviem dienoms po antrojo prezidento rinkimų turo Lietuvoje, kuris buvo išsamiai nušviestas agentūros publikacijose.

  Kaip sakė pats Kasemas, Lietuvos specialiųjų tarnybų atstovai domėjosi redakcijos personalo veikla ir kontaktų šaltiniais. Žurnalistui buvo uždrausta atvykti į Lietuvą penkerius metus.

  Rusija ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos valdžios institucijų veiksmai šiurkščiai pažeidžia tarptautinę teisę. Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad "Sputnik" susidūrė su "atviru persekiojimu" Lietuvoje, nepaisant to, kad agentūra veikia, visiškai laikydamasi įstatymų ir aukštų žurnalistikos standartų.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Lietuva tyčiojasi iš žodžio ir žiniasklaidos laisvės, teigia Rusijos URM
  ESBO žiniasklaidos atstovas papasakojo apie Sputnik diskriminacijos atvejus
  ESBO sureagavo į RT ir Sputnik žurnalistų neįleidimą į žiniasklaidos forumą Londone
  Užblokuoti ir paskelbti "grėsme". Rusijos žiniasklaidos priespauda Baltijos šalyse
  RF žurnalistų sąjunga: žiniasklaidos blokavimas Lietuvoje taps praeitimi
  Tegai:
  žiniasklaida, Rusija

  Svarbiausios temos