01:28 2019 Spalio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  Kanados kareivis, archyvinė nuotrauka

  Nekenčia vienas kito ir išjuokia įsakymus: Kanados bataliono kasdienybė Latvijoje

  © Flickr/ U.S. Army / Sarah Tate
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  6910

  Kanados tikslinės grupės "Latvija" J9 skyrius pasidalijo į dvi kariaujančias grupes: kariškiai pavydi vienas kitam dėl privilegijų, alkoholio, laisvadienių ir medalių

  VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. Kanados karinė vadovybė išsiuntė tyrėją į Latviją po to kai gavo skundų dėl įžeidimų ir neprofesionalaus elgesio, kurie vyksta misijos kariniame-civiliniame padalinyje. Tyrimas buvo pradėtas dar praėjusiais metais, tačiau kai kurie bylos aspektai, anot Kanados armijos spaudos tarnybos, vis dar tiriami, rašo "National Post".

  Kaip paaiškėjo nagrinėjant skundus, kai kurie kareiviai Latvijoje atvirai išjuokė aukščiausią vadovybę Kanadoje, išplatino įžeidžiančias karikatūras, vaizduojančias misijos metu priskirtą patarėją lyčių klausimais, ir skleidė gandus apie vieną iš į Latviją atvykti norinčių būrio vadų. Taip pat Kanados armijos tikslinės grupės Latvijoje vadinamojo J9 skyriaus nariai dažnai leido sau neprofesionalius komentarus žemesnio rango kareivių akivaizdoje.

  Pulkininkas Džeremis Faunteinas, kuris buvo išsiųstas į Latviją dėl tyrimo, padarė išvadą, kad civilinis-karinis padalinys iš tikrųjų buvo padalytas į dvi konfliktuojančias grupes. Savo tyrimo ataskaitoje Fountainas taip pat pažymėjo, kad jis bandė "atsikratyti" operatyvinės vadovybės Otavoje. Kariškiai iš J9 neatsakė į vadovybės prašymus, atvirai išjuokė įsakymus, lydėdami juos su tokiais komentarais kaip "nesąmonė", "visiškai nepateisinama".

  Taip pat Faunteino ataskaitoje kalbama apie problemas, kurias sukelia skirtinga kanadiečių kariuomenės padėtis Latvijoje – kai kurie iš jų gauna išmokas, yra atleidžiami nuo dalies mokesčių mokėjimo, kai kurie turi teisę į medalius, o kai kurie ne, tuo pat metu jie yra priversti dirbti glaudžiai vienas su kitu, o tai sukelia priešiškumą.

  Be kitų problemų, turinčių įtakos kareivių moralei, pulkininkas Faunteinas atkreipia dėmesį į nevienodą alkoholio prieinamumą, teisių keliauti už karinės bazės skirtumus ir vadovaujančios komandos palaikymo stoką rezervistams.

  JAV karinė bazė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Имедашвили

  Neprofesionalus elgesys, kuris tęsėsi ilgą laiką, taip pat neadekvati restrikcijos politika ir neaiškus personalo statusas lėmė jų moralės degradavimą, sakoma ataskaitoje. Faunteinas rekomendavo kuo greičiau imtis priemonių situacijoms normalizuoti ir profesiniam elgesiui atkurti, taip pat pagerinti komunikaciją su Otavos vadovybės komanda.

  Kanados armijos atstovė Lėja Kempbel, komentuodama žiniasklaidos klausimus apie tyrimą, teigė, kad šiuo metu ataskaitos detalės negali būti paviešintos, nes kai kurie bylos aspektai vis dar tiriami.

  Iškart po to, kai Latvijos tikslinės grupės vadui buvo pranešta apie neprofesionalaus elgesio atvejus, Kanados ginkluotosios pajėgos pradėjo tyrimą ir buvo imtasi neatidėliotinų veiksmų padėčiai ištaisyti imantis administracinių priemonių ir kadrų kaita, pridūrė ji.

  Dar šia tema

  JAV generolas atskleidė įslaptintą planą, jei prasidėtų branduolinis karas
  Rusofobų fronte nieko naujo: Nausėda prašo NATO raketų
  Latvijos ekonomistas ištyrė, kuri iš Baltijos šalių yra sėkmingiausia
  Tegai:
  kareiviai, Kanada, Latvija

  Svarbiausios temos