17:09 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  62

  Pratybos "Vandenyno skydas 2019" Baltijos jūroje rengiamos rugpjūčio 1-9 dienomis

  VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik.  Trys 20380 projekto korvetės "Boikij", "Stoikij" ir "Stereguščij" kartu su Baltijos laivyno keturiais IL-38 lėktuvais mokysis aptikti ir sunaikinti sąlyginio priešo povandeninius laivus, praneša RIA Novosti su nuoroda į Baltijos laivyno spaudos tarnybą.

  "Korvetės, bendradarbiaudamos su jūrų aviacija, ieškos sąlyginio priešo povandeninių laivų tam tikroje jūros zonoje ir vykdys keletą bendrų mokymo užsiėmimų, kaip sekti ir sunaikinti sąlyginio priešo povandeninius laivus, naudodamiesi radaru ir hidroakustine įranga bei laivų povandeninėmis ginkluotėmis", — rašoma pranešime.

  Be to, įgulos atliks bendrus manevrus, susijusius su radioelektroninių trukdžių nustatymu, laivo viduje mokys radiacijos, cheminės ir biologinės apsaugos bei kovos dėl laivo išlikimo pratimus.

  Pratybos "Vandenyno skydas 2019" Baltijos jūroje rengiamos rugpjūčio 1-9 dienomis.

  Jose dalyvauja 49 laivai ir koviniai kateriai, 20 pagalbinių laivų, 58 karinių jūrų pajėgų ir kosminių pajėgų lėktuvai, 10,6 tūkst. karių.

  NATO taip pat dažnai rengia pratybas Baltijos jūroje. Baltijos šalių politikai periodiškai prašo NATO ir Jungtinių Valstijų stiprinti savo pajėgas regione, argumentuodami tuo, kad neva auga "Rusijos grėsmė". Pastaruoju metu karinių kontingentų ir Aljanso įrangos, esančios prie Rusijos sienų, skaičius išaugo kelis kartus.

  Tačiau Maskva ne kartą pabrėžė, kad ji neketina nieko pulti. Kaip pažymėjo Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, NATO naudojasi Vakarų isterija, nes nori dislokuoti Rytų flange daugiau pajėgų ir karinės technikos.

  Maskva skelbia, kad nėra suinteresuota susiklosčiusia situacija nei Baltijos regione, nei bet kurioje kitoje vietoje. Kremlius teigia, kad tušti, nepagrįsti teiginiai apie pavojų iš Maskvos — NATO pretekstas nepagrįstai didinti karines pajėgas prie Rusijos sienų.

  Dar šia tema

  Paviešintas Rusijos povandeninio laivo "Poseidon" paleidimo vaizdo įrašas
  Šoigu atskleidė 14 jūreivių žūties aplinkybes
  Putinas panėrė į Baltijos jūroje nuskendusio povandeninio laivo vietą
  Tegai:
  pratybos, kariniai laivai, povandeninis laivas, Baltijos jūra

  Svarbiausios temos