00:10 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  29

  Pasak publicisto Vladimiro Lindermano, Latvijos nacionalinio bloko ultradešiniųjų atžvilgiu Raudonosios armijos pergalė yra tragedija, tuo tarpu kai daugumai respublikos gyventojų tai buvo gėris

  VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. Rygos miesto tarybos Nacionalinio bloko frakcijos vadovas Dainis Locis išreiškė savo partijos poziciją, interviu Sputnik Lietuva metu pareiškė visuomenės veikėjas, publicistas Vladimiras Lindermanas.

  "Jie [partijos atstovai- Sputnik] patys yra ideologiniai politiniai latvių nacių įpėdiniai, ir šiai Latvijos visuomenės daliai tuomet iš tikrųjų Raudonosios armijos pergalė virto katastrofa — jie bėgo iš šalies, daugelis jų buvo areštuoti ir pan. Latvijos naciams, kurių interesus ir atstovauja iš esmės šis vyras — gegužės 9 dieną nieko gero neatnešė. <...> Daugumai Latvijos žmonių tai [pergalė prieš nacius – Sputnik] buvo palaima", — sakė jis.

  Anot Lindermano, Locio pareiškimas apie paminklų griovimą atspindi partijos programą, jei ši užims valdžią Rygos Dūmoje.

  "Jis išdėstė politinę poziciją. Galvoti, kad kažkas iškels baudžiamąją bylą ... Šiuo atveju tai net juokinga", — padarė išvadą jis.

  Anksčiau Sputnik Latvija pranešė, kad Rygos miesto tarybos Nacionalinio bloko frakcijos vadovas Dainis Locis teigė, kad TSRS pergalė prieš nacistinę Vokietiją atnešė Latvijai "nelaimę".

  Be to, jis pareiškė, kad Rygoje yra apie trisdešimt paminklų, kurie "šlovina sovietinį režimą ir okupaciją". Pasak Locio, visi jie turi būti nugriauti.

  Šiuo metu Baltijos šalyse klesti valdžios diktuojamos antirusiškos nuotaikos. Baltijos šalių politikai palaiko rusofobinius įstatymo projektus ir patys neretai pasirodo su antirusiškais pareiškimais.

  Visų pirma, Baltijos šalių valdžia nuolat skelbia, kad Maskva, naudodama rusų kalbą, tariamai bando "paveikti" regiono vidaus reikalus.

  Dar šia tema

  Latvijoje siūloma skirti baudą už Raudonosios armijos uniformos dėvėjimą
  Latvijoje papasakojo apie bandymo paversti Rusiją prieše pavojų
  Tegai:
  santykiai su Rusija, Vladimiras Lindermanas, Latvija

  Svarbiausios temos