08:11 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  55

  Estijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad tai yra atsakymas į Putino įsaką dėl supaprastintos Rusijos pilietybės suteikimo DPR ir LLR gyventojams tvarkos

  VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Estijos užsienio reikalų ministerija atsisakė pripažinti rusiškus pasus, išduotus Donecko ir Lugansko sričių gyventojams. Apie tai skelbiama oficialioje užsienio reikalų ministerijos svetainėje.

  Siūloma atsisakyti pripažinti dokumentus, išduotus po 2019 metų balandžio 24 dienos.

  Pasak užsienio reikalų ministro Urmo Reinsalu, šis Estijos žingsnis — atsakymas į Vladimiro Putino balandį pasirašytą dekretą, kuriuo Donbaso gyventojams supaprastinta tvarka išduodami Rusijos pasai.

  Rusijos pasų išdavimas DPR ir LLR gyventojams prasidėjo birželio viduryje. Tuomet buvo pranešta, kad paraiškas pasams gauti pateikė apie 12 tūkst. Donbaso gyventojų, daugiau kaip 1 200 paraiškų buvo patvirtinta.

  Oficialus Talinas pavadino tai "bandymu sunaikinti Ukrainos nepriklausomybę ir įtvirtinti nestabilią saugumo situaciją Rytų Ukrainoje".

  Anksčiau Estija atsisakė pripažinti Rusijos pasus, išduotus Krymo ir Sevastopolio gyventojams po 2014 metų kovo 18 dienos.

  Maskvos ir Kijevo santykiai pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir aplink Krymą. Ukrainos valdžia nuolat kaltina Rusiją kišimusi į šalies vidaus reikalus. 2015 metų sausį Aukščiausioji Rada priėmė dokumentą, kuriame Rusija vadinama "šalimi-agresore".

  Maskva neigia Ukrainos kaltinimus. Rusija ne kartą pareiškė, kad ji nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis ir suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Dar šia tema

  Rusija palengvina daugkartinių turistinių vizų išdavimo Estijos piliečiams tvarką
  Didžiojoje Britanijoje jau išduodami pasai be užrašo "Europos Sąjunga"
  Kanada atsisako įsileisti DLR ir LLR gyventojus su Rusijos pasais
  Apklausiami Rusijos pasus gavę ukrainiečiai
  Rostovo regione pradėta išduoti Rusijos pasus Donbaso gyventojams
  Tegai:
  Lugansko Liaudies Respublika, Donecko liaudies respublika, Donbasas, Rusija, Estija

  Svarbiausios temos