10:47 2019 Gruodžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1077
 • RUB70.4627
  LR Prezidentas Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

  Nausėda kreipėsi į Konstitucinį Teismą išaiškinimo dėl teisėjų atleidimo iš pareigų

  © Sputnik / Sergey Melkonov
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  15

  Prezidento manymu, turi būti imtasi priemonių, kad asmenys, kurių poelgiai nedera su garbingu teisėjo vardu, nebūtų teisėjų bendruomenės nariais

  VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda kreipėsi į Konstitucinį Teismą prašydamas išaiškinti jo priimtų aktų dėl teisėjų atleidimo iš pareigų nuostatas, rašoma Prezidentūros pranešime.

  Konstitucinis Teismas yra konstatavęs, kad Prezidentas privalo kreiptis į Teisėjų tarybą, kad ši patartų dėl teisėjo, kuris sulaukė įstatyme nustatyto senatvės pensijos amžiaus, atleidimo. Teisėjų taryba, nustačiusi, kad teisėjas sulaukė pensinio amžiaus, privalo atitinkamai patarti Respublikos Prezidentui dėl jo atleidimo.

  Tačiau galima tokia situacija, kai konkretaus teisėjo atžvilgiu yra pradėta jo atleidimo iš pareigų procedūra kitais Konstitucijoje numatytais pagrindais (pavyzdžiui, savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą) arba vyksta jo apkaltos procesas. Prezidento nuomone, tokiu atveju jis neturėtų būti įpareigotas kreiptis į Teisėjų tarybą dėl tokio asmens atleidimo, kol nebūtų atitinkamai pabaigta jo atleidimo iš pareigų procedūra kitu pagrindu, pavyzdžiui, kai teisėjas savo poelgiu pažemino teisėjo vardą.

  Ši situacija itin aktuali Prezidentui pastaruoju metu inicijavus kelių teisėjų atleidimą iš pareigų dėl to, kad jie savo poelgiu pažemino teisėjo vardą.

  Prezidentas pabrėžia, kad visuomenės pasitikėjimas teismais būtų užtikrintas tik skaidriai formuojant teisėjų korpusą.

  Tad, prezidento manymu, turi būti imtasi priemonių, kad asmenys, kurių poelgiai nedera su garbingu teisėjo vardu, nebūtų teisėjų bendruomenės nariais.

  Teisėjai – ypatingi teisingumą vykdantys subjektai, todėl, Prezidento nuomone, ir atleidžiami iš pareigų jie gali būti tik skaidriai. Skaidrumas teismų sistemoje nebūtų užtikrintas, jeigu teisėjas būtų atleistas iš pareigų dėl pensinio amžiaus, nors jo atžvilgiu yra pradėta atleidimo pažeminus teisėjo vardą procedūra.

  Dar šia tema

  Lietuvos prezidentas inicijavo teisėjo, įtariamo korupcija, atleidimą
  Nausėda paskyrė naujus apeliacinio teismo teisėjus
  Apkaltos teisėjams iniciatoriai Seime surinko reikiamus parašus
  Tegai:
  teisėjai, prezidentas

  Svarbiausios temos