18:21 2021 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  44

  Kelionė į Šventąją pasirodė brangesnė nei kelionė į Jordaniją, o butai Tenerifės kurorte kainuoja mažiau nei Palangoje

  VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Atostogos užsienyje, pasirodo, yra žymiai pigesnės nei Lietuvoje, praneša "Swedbank" Lietuvos skyriaus spaudos tarnyba.

  "Swedbank" finansų instituto vadovė Jūratė Cvilikienė teigė, kad tyrimo grupė Facebook puslapyje "Pinigai ir reikalai" atliko apklausą "Kur ir kodėl norėtumėte atostogauti?".

  Iš 170 respondentų 57 pasirinko vykti į užsienio kurortus, nes jie pigesni nei Lietuvos kurortai, net atsižvelgiant į skrydį. Dar 22 proc. teigė, kad nejaučia didelio skirtumo tarp atostogų tėvynėje ir užsienyje, nes išleidžia beveik tiek pat.

  Taip pat atostogų užsienyje šalininkai pabrėžė, kad šalyse, kuriose vyrauja karštas klimatas, yra daugiau garantijų praleisti atostogas esant geram orui ir patirti nepamirštamus įspūdžius.

  Pavyzdžiui, "Swedbank" specialistai apskaičiavo, kiek poilsiautojams Lietuvoje kainuos atostogos.

  Kelionė pirmyn ir atgal iš Vilniaus į Palangą ar Šventąją kainuos apie 50 eurų, jei turistas pasirinks keliauti automobiliu. Septynių dienų viešnagė trijų žvaigždučių viešbutyje Šventojoje rugpjūčio antroje pusėje kainuos nuo 230 iki 300 eurų, o panaši viešnagė Palangoje — nuo 280 iki 350 eurų.

  Kelionė į Nidą ar Juodkrantę kainuos brangiau. Ir dėl ilgesnio atstumo, ir dėl kelto. Kelionė iš Vilniaus ir atgal automobiliu kainuos apie 80–90 eurų. Septynių dienų viešnagė kainuos 380–420 eurų Nidoje, o 300–400 eurų Juodkrantėje.

  Taigi savaitė Lietuvos pakrantėje, be maisto ir pramogų, gali kainuoti nuo 280 iki 510 eurų arba nuo 140 iki 255 eurų vienam žmogui.

  Skrydis iš Vilniaus į Graikijos salą Korfu ir atgal kainuos 160 eurų. Negana to, už 250–300 eurų galite pasirinkti daug geresnės kokybės būstus nei Lietuvoje.

  Kipras kainuos daugiau nei Korfu — apie 210 eurų už lėktuvo bilietus. Septynių dienų viešnagė trijų žvaigždučių viešbutyje kainuos 250–320 eurų.

  Skrydis į abi puses į Jordaniją kainuos apie 130 eurų, o už 200 eurų galite gyventi trijų žvaigždučių apartamentuose. Taip pat aplinka bus geresnės kokybės, nes šio regiono gyventojų komforto samprata skiriasi nuo europinės.

  Skrydis į ir iš Italijos Riminio miesto kainuos apie 160 eurų. Nakvynė kainuos šiek tiek daugiau nei minėtose vietose.

  Skrydis į Tenerifę pastebimai brangesnis — 400 eurų į abi puses. Tačiau septynių dienų viešnagė trijų žvaigždučių viešbutyje kainuos tik 150 eurų.

  Eurostato duomenimis, maisto ir gėrimų kainos šiuose Europos kurortuose didesnės nei Lietuvoje. Tačiau, kaip ir daugelyje pietinių šalių, jūros gėrybės ir vaisiai parduodami daug mažesnėmis kainomis nei Lietuvoje. 

  Dar šia tema

  Kauniečiai įtariami iš Palangos viešbučio pasisavinę daugiau kaip 400 tūkst. eurų
  Lietuva — viena iš populiariausių šalių, kuriose rusai atostogauja pavasarį
  Pasivaikščiojimas po Jaltą: kaip atrodo vasaros atostogos pietinėje Krymo pakrantėje
  Tegai:
  kainos, atostogos, Lietuva, Swedbank

  Svarbiausios temos