10:37 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  49

  Būsimos pratybos Latvijoje nėra strategiškai svarbios, tačiau jas reikėtų vertinti kaip nedraugišką žingsnį kaimynų atžvilgiu, tikina karo ekspertas Michailas Chodarionokas

  VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Latvijos teritorijoje rudenį planuojama surengti didelio masto tarptautines karines pratybas "Sidabrinė strėlė" ir "Furious Axe". Pirmosios vyks nuo rugsėjo 23 iki spalio 6 dienos, antrosios — nuo spalio 28 iki lapkričio 10 dienos.

  Visose pratybose, be Latvijos kariuomenės, taip pat dalyvaus kariškiai iš kitų šalių-NATO sąjungininkių.

  Interviu Sputnik Lietuva karo ekspertas ir portalo "Gazeta.ru" žurnalistas Michailas Chodarionokas išjuokė Latvijos kariuomenės galimybes.

  "Pačios Latvijos ginkluotosios pajėgos yra mikroskopinės, jų kovos galimybės nulinės. <...> Latvija neturi jokių kovinių pajėgų. Tiesiog juokinga kalbėti apie Latvijos kariuomenę, kad ji turi tam tikrą kovinę vertę. Vykdami į pratybas gali įstrigti lifte, ir mokymai neįvyks", — teigė ekspertas.

  Chodarionokas mano, kad tokios pratybos Latvijoje turėtų būti vertinamos kaip nedraugiškas gestas kaimynų, ypač Rusijos, atžvilgiu.

  "Niekas nepateisina šių operatyvinio-kovinio mokymo priemonių, nes šiuo metu nėra jokios "grėsmės iš Rytų", apie kurią jie tiek daug kalba. Apskritai, į šias priemones investuojama ne per daugiausiai lėšų ir jėgų. <...> Jos neturi tokios, tarkime, operatyvinės strateginės apimties. Vis dėlto tai turėtų būti laikoma nedraugiškais žingsniais", — apibendrino jis.

  Maskva ne kartą atkreipė dėmesį į padidėjusias NATO pajėgas prie Rusijos Federacijos vakarinių sienų. Rusija ne kartą pareiškė, kad neketina nieko pulti. Be to, pasak Rusijos užsienio reikalų ministerijos, Aljansas naudojasi Vakarų isterija dėl galimos "Rusijos agresijos", kad kuo daugiau karinės technikos ir kontingentų sutelktų savo rytiniame flange.

  Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Aleksandras Gruško pažymėjo, kad praėjusių metų NATO valstybių narių gynybos išlaidos viršijo vieną trilijoną dolerių, o tai yra 22 kartus daugiau nei Rusijos gynybos išlaidos.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  "Karoliai aborigenams": JAV vėl padovanojo Lietuvai naudotų ginklų
  "Duokit pinigų": ką KAM nori įsigyti prie "auksinių šaukštų"
  Lietuvoje baigėsi specialiųjų operacijų pajėgų pratybos "Liepsnojantis kalavijas 2019"
  Lietuva pradėjo naują karą. Tačiau "priešas" išliko tas pats
  Tegai:
  pratybos, Latvija

  Svarbiausios temos