12:57 2021 Kovo 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2028
 • RUB88.6885
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  52

  Kalbama apie du karinius manevrus Europoje šią vasarą — "Astral Night" ir "Rapid Forge"

  VILNIUS, rugpjūčio 15 — Sputnik. JAV karinės oro pajėgos pratybų Europoje metu treniravosi greitai perkelti naujausius JAV naikintuvų F-35 į Baltijos šalis, taip pat vykdė kompleksines oro gynybos ir priešraketinės gynybos pratybas.

  Apie tai praneša RIA Novosti su nuoroda į JAV karinių oro pajėgų Europoje ir Afrikoje vado Džefrio Li Harigiano pareiškimą.

  Pasak jo, šią vasarą JAV karinės oro pajėgos Europos žemyne dislokavo F-35 aviacijos būrį. Tai leido juos "integruoti į įvairias pratybas ir mokomuosius skrydžius" su JAV sąjungininkais ir partneriais.

  "Šios galimybės sustiprino sugebėjimą padidinti suderinamumą tarp F-35 iš JAV, sąjungininkų F-35 ir ketvirtosios kartos platformų, kas leis užtikrinti mūsų F-35 integravimą Europoje, kai jie nuolatiniam buvimui atvyks į aviacijos bazę Lakenheath (Didžiosios Britanijos karinių oro pajėgų bazė Anglijoje — Sputnik) 2021 metais", — antradienį žurnalistams spaudos konferencijos metu telefonu pareiškė Harigianas.

  Jis taip pat papasakojo, kad F-35 dalyvavo dviejose pratybose. Pirmosios pratybos "Astral Night" vyko kartu su Italijos, Kroatijos ir Slovėnijos karine aviacija. Šalys vykdė kopleksines oro gynybos ir priešraketinės gynybos pratybas.

  Antrosios pratybos "Rapid Forge" buvo skirtos patobulinti F-15Es ir F-35 greito dislokavimo įgūdžius vietose, kurios skiriasi nuo pagrindinių JAV operacinių bazių, o būtent Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje.

  Harigianas pabrėžė, kad pratybos buvo sėkmingos, ir pademonstravo JAV ir Europos ginkluotųjų pajėgų sugebėjimą greitai reaguoti į "nenumatytas aplinkybes" ir veikti neprognozuojamai priešininkams.

  Lenkija ir Baltijos šalys nuolat pareiškia apie didėjančią "Rusijos grėsmę" ir šiuo pretekstu aktyviai sudaro gynybos sutartis su JAV, surengia bendras karines pratybas Baltijos šalių regione ir leidžia dislokuoti NATO pajėgas savo teritorijoje.

  Taigi liepos pradžioje Lenkijos krašto apsaugos ministras Mariušas Blaščakas pareiškė, kad Varšuva ir Vašingtonas susitarė įkurti JAV karių rengimo centrą Lenkijos šiaurėje. Pasak Blaščako, tai daroma tam, kad JAV kariai galėtų treniruotis vietoje — nereikia keliauti į Vokietiją, kur šiuo metu yra JAV karinių oro pajėgų atramos punktas. Taip pat Varšuva pareiškė apie savo ketinimą pastatyti naują karinį aerodromą, kuris bus naudojamas JAV pajėgų perkėlimui tiek pratyboms, tiek "nenumatytam atvejui".

  Lenkija taip pat sutiko savo teritorijoje dislokuoti JAV žvalgybinių nepilotuojamų aparatų MQ-9 eskadrilę. Be to, JAV ketina padidinti, daugiausia šalies rytuose, karių skaičių nuo 4,5 tūkst. iki 5,5 tūkst. žmonių.

  Rusija, savo ruožtu, reaguodama į JAV karinio potencialo didinimą Lenkijoje, pareiškė, kad reikia sustiprinti kariuomenę prie savo vakarinės sienos. Maskva ne kartą perspėjo Lenkiją, kad įvykus smūgiui prieš Rusiją, šalis pati taps "taikiniu atsakomajam smūgiui", o JAV karių buvimas Varšuvai nieko neduos saugumo prasme.

  Žiniasklaida: JAV gali dalį kariuomenės perkelti iš Vokietijos į Lenkiją >>

  Anot Rusijos užsienio reikalų ministerijos, Šiaurės Atlanto aljansas pakaitina rusofobines nuotaikas ir naudoja Europos šalių isteriją apie galimą "Rusijos agresiją", siekdamas sutraukti kuo daugiau karinės technikos ir kontingentų į rytinį flangą.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Politologas: Rusija yra pagrindinė NATO egzistavimo priežastis
  Militarizmo pavojus: kaip Lietuva atsidūrė civilizuoto pasaulio šalikelėje
  Lietuvos fronte nieko naujo: JAV pasitraukė iš INF sutarties, o kalta vėl liko Rusija
  Politologas: NATO šalys išnaudoja Estiją savo naudai
  Tegai:
  JAV, Lenkija, Baltijos šalys, naikintuvai

  Svarbiausios temos